Новини

Актуальні новини нашої компанії

3 Вересня 2019

Оптімусагро Трейд подарував першокласникам рюкзаки зі шкільним приладдям

2 вересня в день першого дзвоника керівництво Оптімусагро Трейд привітало 115 діточок-першокласників наших співробітників корисними подарунками, які отримали шкільний рюкзак з усім необхідним для навчання приладдям.

Подарунки дітям вручили керівництво центрального офісу та ЗМЕЗ, директора елеваторів.

Приємними подарунками задоволені як діти, так і їх батьки.

Бажаємо нашим першокласникам — ніколи не зупиняйтеся на дорозі знань, бути успішними та цілеспрямованими!

 

Источник:

2 Вересня 2019

Привітання з Днем знань

День знань — велике свято як для першачків, які впреше заходять до школи, так і всіх, хто причетний до навчального процессу.
Бажаємо усім школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!

23 Серпня 2019

Привітання з Днем Незалежності України

23 серпня Україна відзначає день державного прапора. Цей день особливий, передсвятковий!

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта – золоті пшеничні ниви. Насправді людина може асоціювати жовтий колір з соняшниковими чи ріпаковими полями. Найголовніше, щоб ми не уявляли, український прапор відповідає неперевершеним краєвидам нашої країни. 24 серпня – день незалежності України це найголовніше свято країни. Більшість громадян вдягають вишиванки, тому вже зранку країна розквітає вишуканими барвами. Колеги з Качкарівського елеватору підготували флешмоб до свята. Щиро вітаємо усіх колег, партнерів та друзів з Днем Державного прапора та з Днем незалежності.

 

23 Серпня 2019

Оптімусагро Трейд отримав сертифікат відповідності європейським екологічним стандартам ISCC EU

Раді повідомити Вам, що компанія ТОВ Оптімусагро Трейд – отримала сертифікат відповідності стандартам ISCC EU (International Sustainability and Carbon Certification) – це програма добровільної сертифікації виробників і постачальників, яка створена на основі Європейської директиви з відновлювальних джерел енергії. Сертифікат даного стандарту визнають усі країни світу.

Наявність сертифікату у компанії означає, що виробництво має високі екологічні стандарти, контролює викиди парникових газів. Встановлена Політика компанії висвітлює прагнення дотримання стійкого розвитку з урахуванням принципів згідно стандартів ISCC, що поширюються на підприємство, як на члена суспільства. Крім цього, аудитори органу сертифікації Control Union за стандартом ISCC EU оцінюють прозорість закупівлі та руху товарів і послуг за ланцюжком від виробника до споживача, дотримання національних і міжнародних стандартів охорони навколишнього середовища, охорони праці.

Завдяки отриманому сертифікату відповідності компанія зможе здійснювати торгівлю ріпаком у відповідності із стандартами ISCC.

16 Серпня 2019

Оптімусагро Трейд почав приймання соняшнику на елеваторі у Дніпропетровській області

Сьогодні на Чортомлицькій дільниці Нікопольського елеватора (Дніпропетровська обл.) було прийнято першу партію насіння соняшнику врожаю 2019 року,

якість якого відповідає вимогам ДСТУ.

За традицією, першу партію насіння соняшнику нового врожаю, команда під керівництвом начальника дільниці Олександра Махно зустрічає з хлібом та сіллю.

13 Серпня 2019

Запорізький олійноекстракційний завод Оптімусагро Трейд збільшив об’єми переробки соняшника у сезоні-2018/19

Запорізький олійноекстракційний завод Оптімусагро Трейд у сезоні-2018/19 збільшив об’єми переробки соняшника на 50 тис. тон, що обумовлено насамперед покращенням якості перероблюваного насіння соняшнику, а також високим попитом основних країн-імпортерів на олію та шрот в поточному сезоні.

Так, за сезон-2018/19 об’єми переробки насіння соняшнику на Запорізькому ОЕЗ склали 855 тис. тон (на 6 % перевищує показник 2017/18 МГ). Відповідно об’єми виробництва нерафінованої соняшникової олії у поточному сезоні збільшились на 8 % і склали 360 тис. тон, об’єми виробництва соняшникового шроту на 5 % перевищили аналогічний показник сезону-2017/18 і досягли 335 тис. тон.

Варто відзначити, що станом на 10 серпня Запорізький ОЕЗ знаходиться на профілактичному ремонті обладнання, що характерно для даного періоду сезону.

Відновлення переробки планується не раніше надходження на ринок сировини нового врожаю в кількості достатній для повноцінної роботи підприємства.

12 Серпня 2019

Сірогозький елеватор «Оптімусагро Трейд» розпочав приймання соняшнику нового врожаю

7 серпня Сірогозький елеватор компанії «Оптімусагро Трейд» (Херсонська обл.) розпочав приймання та заготівлю соняшнику нового врожаю.

Так, загальний об’єм перших отриманих партій склав 100 тон олійної культури.

Показники якості соняшнику відповідали вимогам ДСТУ.

Варто відзначити, що масова збиральна кампанія в південному регіоні очікується після 15 серпня 2019 року.

12 Серпня 2019

Виробнича нарада директорів елеваторів “Оптімусагро Трейд”

Останній місяць літа – це час для підведення висновків 2018/19 маркетингового року (далі МР).

Оптімусагро Трейд в кінці кожного МР збирає усіх директорів елеваторів на виробничу нараду. Цього року нарада пройшла 8 серпня в стильному, новому, а також мега-зручному коворкінгу Soft Work – робочий майданчик для найуспішніших людей у Дніпрі.

На початку наради були розглянуті питання просування бренду компанії, а також запропоновані ідеї по модернізації спецодягу наших працівників, PR менеджером Вікторією Зеленою.

Наступним питанням для розгляду стало обговорення успішного закриття вакансій на підприємствах та утримання співробітників, HR менеджером Тетяною Литвиненко.

Ключовою доповіддю в першій сесії став виступ директора з персоналу та організаційного розвитку Анни Пожидаєвої, яка розповіла директорам елеваторів про бюджетування фінансових потреб для покриття витрат на персонал на наступний 2020 рік.

В другій сесії директор операційного департаменту Максим Конопатенко, заступник директора операційного департаменту Андрій Коломоєць та директор департаменту якості Ольга Жиган підвели підсумки роботи елеваторів за 2018/19 МР. Ключовими питаннями на порядку денному стали: якість зернових культур нового врожаю, відвантаження с/г культур залізничним транспортом та рішення питань роботи елеваторів на малодіяльних станціях, процес закупівлі зернових і олійних культур та плани на 2019/20 МР.

Усім присутнім висловлюємо велику подяку – ми результативно провели час!

Чекаємо наступних зустрічей!

5 Серпня 2019

«Оптімусагро Трейд» з турботою про дітей

Компанія «Оптімусагро Трейд» приділяє увагу потребам дітей з руховими розладами, зокрема турбується про створення для них комфортних умов навчання, виховання та соціалізації.

Нещодавно ми придбали стартовий комплект тесту «Leiter-3», а також передньо-задній вертикалізатор» «Gazelle» для дітей КЗ «Нікопольського медичного спеціалізованого центру медико-соціальної реабілітації дітей» (Дніпропетровська обл.).

Наразі провели косметичний ремонт кабінету ерготерапії КЗ «Нікопольського медичного спеціалізованого центру медико-соціальної реабілітації дітей».

Наша компанія щиро підтримує та допомагає дітям з особливими потребами,  які втомлені тривалим та важким лікуванням.

Коментар Ірини Хмелевської, директора КЗ «Нікопольського медичного спеціалізованого центру медико-соціальної реабілітації дітей» Дніпропетровської обласної ради

«Складно переоцінити значення допомоги від компанії “Оптімусагро Трейд” і той величезний внесок, що вона здійснює в підтримку та відновлення дітей з особливими потребами.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає, що реабілітація – інвестиція в людський капітал, що сприяє покращенню здоров’я людей та економічному і соціальному розвитку. Для дітей, зокрема, реабілітаційні заходи оптимізують розвиток з далекосяжними наслідками для участі в освіті, громадській діяльності та, в наступні роки, роботі. Допомога компанії «Оптімусагро Трейд» дарує дітям можливість досягнення та підтримки оптимального рівня функціонування, дарує надію на відновлення там, де це можливо та шанс на успішну інтеграцію в суспільство.

Для індивідуальної роботи з дитиною з особливими потребами, спочатку необхідно діагностувати рівень когнітивного функціонування та інтелектуального розвитку. Більшість діагностичних інструментів розроблені на основі мовленнєвої взаємодії дитини, але що робити у випадку, якщо дитина з різних причин не розмовляє? Адже відсутність мовлення не означає зниження інтелектуального розвитку. В цьому випадку використовується Leiter-3 – тест невербального інтелекту та когнітивних можливостей, щоб виконувати і розуміти завдання, мовленнєві навички не потрібні.

Вертикалізатор «Gazelle» – рідкісне та високовартісне обладнання, що дає можливість проводити реабілітацію дітей з підвивихом кульшових суглобів при дитячому церебральному паралічі і, у підсумку, уникнути оперативного втручання з приводу повного вивиху стегна.

 

Ерготерапія – це терапія, що приділяє увагу повсякденній діяльності, яка є основою самостійного життя. Ерготерапевт навчає дитину з руховими або когнітивними особливостями виконувати необхідні дії у побуті та навичкам самообслуговування, таким як прийом їжі, утримання ложки або чашки, жування, одягання, гри. Ці заняття проводились у приміщенні, що не знало ремонту впродовж багатьох років. Після закінчення ремонту маємо яскравий, світлий та охайний кабінет з рівною підлогою, що дуже важливо для переміщення дітей з руховими розладами.

Колектив Нікопольського медичного спеціалізованого центру медико-соціальної реабілітації дітей висловлює щиру та безмежну подяку компанії «Оптімусагро Трейд» та її керівництву за підтримку, допомогу та надання можливості провадити реабілітаційну допомогу дітям на сучасному рівні. Люди з таким великим серцем та рівнем соціальної відповідальності – справжній скарб!»

Разом ми можемо зробити світ краще!

 

 

12 Липня 2019

ТОВ «Оптімусагро Трейд» vs ГО «Бізнес-Варта» пропонують «Укрзалізниці» план дій по «малодієвим» станціям

10 липня в Києві, під час форуму «Бізнес проти знищення держави. Аналіз проблем. План дій» у рамках ініціативи «Громадський аудит Уряду» директор товарних потоків «Оптімусагро Трейд» Роман Сузак запропонував Укрзалізниці план дій по «малодієвим станціям».
В Україні на сьогодні є 300 залізничних станцій, які потрапили до списку «малодієвих». 7 елеваторів нашої компанії (25 % від загальної кількості наших елеваторів), станції яких визнано «малодієвими» – також потрапили до цього переліку.
Це призводить до негативних наслідків, а саме до:
суттєвого збільшення витрат на логістику;
переходу з залізничного на автотранспорт та як наслідок додаткове навантаження на автошляхи, що негативно впливає на стан доріг;
скорочення штату елеваторів та станцій і як наслідок велика кількість безробітних;
несвоєчасний вивіз сільгосппродукції на експорт;
збитковість елеваторів і їх закриття;
фермерам доведеться шукати інші, більш віддалені, станції і витрачати більше грошей на логістику.Як наслідок, збільшення витрат призведе до підвищення собівартості с/г культур;
закриття приймально-відправних колій на станціях та їх розкрадання;
зменшення дохідності Укрзалізниці.
Як це вплине на державний бюджет:
втратадесятків мільйонів гривень податків від підприємств, що обслуговуються на цих станціях;
додаткові витрати на допомогу по безробіттю;
додаткові витрати на ремонт автошляхів;
ризики подорожчання продукції, що призведе до необхідності підвищення заробітних плат державних установ та пенсій та за рахунок державного бюджету України.
Виникає питання, яка економічна вигода даного проекту, який запропонувала «Укрзалізниця», а також на що розраховувати українському аграрному бізнесу в цілому?
«Для того, щоб уникнути цих наслідків, та зберегти робочі місця, в своїй доповіді під час форуму Роман Сузак запропонував:
відкрити станції для роботи;
змінити підхід до класифікації малодіяльних залізничних станцій (припинити класифікувати вантажні залізничні станцій за статистикою минулих років);
ввести мораторій на закриття залізничних станцій для вантажних операцій до моменту об’єктивного аналізу діяльності вантажних залізничних станцій;
спростити оформлення та узгодження документації при модернізації обладнання та колійного розвитку елеватора для можливості відправки маршрутів;
зменшити вартість подачі/прибирання вагонів;
зобов’язати АТ УЗ забезпечувати виконання заявок вантажовідправників по подачі вагонів-зерновозів загального парку (парк ЦТЛ АТ УЗ) для по-вагонних відправок та маршрутів з розпорошення (можливе встановлення ліміту для забезпечення даних відправок);
УЗ разом з власниками елеваторів розробити графік гарантованої подачі та прибирання вагонів на ділянках.

2 Липня 2019

Оптімусагро Трейд завжди турбується про зовнішнє середовище

Фахівці нашої компанії продовжують навчатись і підвищують рівень кваліфікації у різних галузях. Зокрема 24-28 червня 2019 року директор департаменту безпеки праці «Оптімусагро Трейд»  Смолянінова Наталія відвідала семінар в м. Одесса на тему: «Правові та організаційні аспекти поводження з відходами на підприємстві» та отримала відповідний сертифікат. Мета відвідування заходу: удосконалення рівня організації системи управління відходами на виробництві та отримання рекомендацій щодо дотримання норм екологічно безпечного поводження з відходами, сортування ТБО.

 

1 Липня 2019

На Троянівському елеваторі «Оптімусагро Трейд» відбувся день відкритих дверей

26 червня на Троянівському елеваторі нашої компанії відбувся день відкритих дверей. Елеватор відвідали товаровиробники Запорізької області та наші партнери з інших областей.
«Провідні спеціалісти провели екскурсію по елеватору і відповіли на питання відвідувачів на тему врожаю с/г культур в південному регіоні та співпраці товаровиробників з елеватором.

В майбутньому плануємо кожного року проведення таких заходів» – розповіла технічний директор Троянівського елеватора «Оптімусагро Трейд» Олена Асєєва.
Директор елеватора дякує всім клієнтам та партнерам, які відгукнулися на готовність співпрацювати з Троянівським елеватором.

27 Червня 2019

До уваги постачальників, покупців та інших контрагентів Товариства

27.06.2019 року зареєстровано нову редакцією Статуту ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», ідентифікаційний код 41161689.

Статут Товариства викладено в новій редакції у зв’язку з приведенням його у відповідність із Законом України «Про Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 року N2275-VIII.

Всі зацікавлені особи можуть ознайомитися з чинною новою редакцією Статуту Товариства  на сайті https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch (розділ Безкоштовний пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) з використанням код доступу 377811857773.

19 Червня 2019

«Оптімусагро Трейд» отримав сертифікат для експорту ячменю у Китай

14 червня 2019 року Нікопольський елеватор ТОВ «Оптімусагро Трейд» успішно пройшов сертифікацію на відповідність вимогам Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР.

«Сертифікація дозволить компанії розширити коло імпортерів, відкрити нові ринки реалізації ячменю, гарантуючи найвищу якість зерна, що підкріпляється сприятливою ціновою кон’юнктурою на ячмінь у Китаї. Також це дасть можливість товаровиробникам отримати більш високі ціни на ячмінь від експортерів при продажі до КНР, ніж в інших торгових напрямках» – повідомив директор Нікопольського елеватору ТОВ «Оптімусагро Трейд» Дмитро Босий.

Найближчим часом отримати відповідні сертифікати планують усі елеватори нашої компанії на експорт ячменю, кукурудзи та соєвих бобів у Китай.

 

19 Червня 2019

«Оптімусагро Трейд» розпочала приймання перших партій зерна врожаю 2019 року

Минулого тижня Якимівський, Сірогозький, Нікопольський та Качкарівський елеватори компанії «Оптімусагро Трейд» почали приймання та заготівлю перших партій ранніх зернових нового врожаю – озимої пшениці, ячменю і насіння ріпаку. Показники якості зерна, які приймали елеватори відповідали вимогам ДСТУ.

Варто відзначити, що масова збиральна кампанія в південному регіоні очікується після 20 червня 2019 року. За даними департаменту агропромислового розвитку м. Херсон, станом на 18 червня в господарствах області зібрано вже 5,5 тис га ячменю із середньою врожайністю 36 ц/га. Всього до збирання в області підлягають 677 тис га ранніх зернових.

6 Червня 2019

Команда Качкарівського елеватору ТОВ «Оптімусагро Трейд» влаштувала для шкільного табору – екскурсію

Команда Качкарівського елеватору (Херсонська обл.) 4 червня влаштувала ознайомчу екскурсію для дітей з табору Качкарівської школи. Директор підрозділу Ірина Підборська разом з колегами ознайомили школярів із основними спеціальностями і виробничими процесами, навіть в лабораторії елеватора провели аналіз якості пшениці.

Також продемонстрували технічну оснащеність зерносховищ, лабораторій і познайомили з персоналом і керівництвом на місцях. В кінці екскурсії для дітей влаштували солодке свято.
Висловлюємо велику подяку всім учасникам екскурсії, а також співробітникам ТОВ «Оптімусагро Трейд», котрі ділилися цікавою і корисною інформацією.
З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

https://www.facebook.com/optimusagrotrade/?modal=admin_todo_tour

Источник:

4 Червня 2019

А ви знали, що минулий тиждень в Одесі – морській столиці України, став центром проведення конференцій з питань зернової торгівлі й морської індустрії?

Трейдери Дар’я Ковальова і Валерія Брагінець, а також PR-менеджер Вікторія Зелена компанії «Оптімусагро Трейд» завітали на одну з міжнародних конференцій «Grain & Maritime Days-2019», яка пройшла 30-31 травня на березі Чорного моря в MARISTELLA MARINE RESIDENCE.

Учасниками заходу стали понад 300 представників зернової і морської індустрії із 26 країн світу. На конференції обговорювали тренди, інновації, проблеми зернового ринку України, ЄС та світу, а також логістичної та морської інфраструктури.

Висловлюємо вдячність організаторам ІА «АПК-Інформ» та Міжнародній юридичній службі Interlegal за можливість поспілкуватися з однодумцями, прослухати тенденції аграрної галузі для майбутніх досягнень.

28 Травня 2019

Привітання з 22 річчям «Оптімус Агро»

Дорогі колеги та друзі!

26 травня 2019 року ми відзначили 22-річчя з дня заснування нашої компанії. За роки успішної роботи «Оптімус Агро» пройшла шлях від невеликої вузькоспеціалізованої компанії до одного з найпотужніших виробників соняшникової олії в Україні. Доказом цього є наша продукція, яка має величезний попит споживачів. Нас знають і поважають.
Ми багато чого досягли та нам є чим пишатися, але найголовніше – це наш колектив!
Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи, і що готові вирішувати найважчі завдання.
Щиро вітаємо всіх зі святом! Бажаємо всім працівникам нашої компанії та їх близьким щастя, міцного здоров’я, успіху та професійних надбань. Щоб здійснились усі ваші сподівання, реалізувалися проекти й починання!

Розвитку, процвітання і нових широт, «Оптімус Агро»!

22 Травня 2019

«Оптімусагро Трейд» опановує нову версію стандарту ISO 22000:2018

У зв’язку з проведенням в листопаді 2019 сертифікаційного аудиту за новою версією стандарту ISO 22000:2018 члени груп НАССР компанії «Оптімусагро Трейд» пройшли курс навчання та отримали відповідні свідоцтва аудиторською компанією.

«Наша компанія, зокрема Запорізький олійноекстракційний завод і центральний офіс, вже три роки сертифіковані міжнародною аудиторською компанією «SGS» за стандартами ISO 22000 та GMP +.  Проходження сертифікації за новою версією стандарту дасть можливість нашій компанії розширити ринки збуту продукції, підвищити ефективність діяльності за рахунок реалізації споживачам безпечних та якісних харчових продуктів» – повідомляє керівник групи НАССР «Оптімусагро Трейд» Олександр Ткач.

Стандарт ISO 22000:2018 встановлює вимоги до системи менеджменту організації, що беруть участь у ланцюжку виробництва і споживання харчових продуктів, щоб показати їх здатність контролювати ризики безпеки харчової продукції та гарантувати, що кінцеві продукти, є безпечними для споживачів.

22 Травня 2019

Директори елеваторів «Оптімусагро Трейд» пройшли навчання, щодо впровадження системи НАССР

Згідно з законодавством, з 2018 року необхідно розробляти, вводити в дію та застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, а також забезпечувати належну підготовку осіб, які є відповідальними за ці процедури, під час виробництва та обігу харчових продуктів.

У зв’язку з цим, на базі Нікопольського виробничо-структурного підрозділу 16 травня відбулося навчання аудиторською компанією для директорів елеваторів «Оптімусагро Трейд», щодо впровадження системи менеджменту, заснованою на принципах НАССР.

HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Points) –– система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

 

 

 

 
24 Квітня 2019

«Оптімусагро Трейд» в І кварталі 2019 року збільшив виробництво соняшникової олії

У січні-березні 2019 року виробництво нерафінованої соняшникової олії на виробничих потужностях ТОВ «Оптімусагро Трейд» збільшилось на 8 % – до 98,719 тис. тон (91, 286 тис. тон у І кварталі 2018 року). Про це 24 квітня повідомила прес-служба компанії.

Збільшення виробництва олії вдалося досягти за рахунок поліпшення якості переробляємого насіння соняшнику, а також високого попиту покупців.

Варто відзначити, що за даними асоціації «Укроліяпром», за підсумками першої половини 2018/19 МР ТОВ «Оптімусагро Трейд» займає друге місце серед лідерів-виробників нерафінованої соняшникової олії з часткою ринку – 6,4%.

 

18 Квітня 2019

Високе звання «Лідер року 2018» — нове досягнення «Оптімусагро Трейд»

За результатами дослідження Національного бізнес-рейтингу компанію «Оптімусагро Трейд» визнано одним з найефективніших підприємств України у своїй профільній галузі, а підтвердженням високого статусу, надійності й ефективності ведення бізнесу стала престижна нагорода «Лідер року 2018».

Як і кожне значне досягнення, ця почесна нагорода стала можливою завдяки наполегливій роботі нашого колективу й управлінським якостям керівництва, а ще — втіленням ідеї, котра знайшла відгук серед наших клієнтів і партнерів, адже будь-який бізнес неможливий без розуміння свого кола споживачів та їхніх потреб.

Задля цього ми постійно розвиваємося і впроваджуємо інноваційні рішення в роботі, зокрема ми створюємо сприятливі умови праці для молоді в сільській місцевості, вітаємо ініціативу, готовність генерувати ідеї і вирішувати складні бізнес-завдання, підтримуємо бажання вчитися і здобувати новий досвід, поширюємо в командах новітні практики.

Ми пишаємося отриманим званням «Лідер року 2018», адже це підтвердження правильності обраного шляху, свідчення ефективності нашої роботи й гарантія високої якості послуг, що ми надаємо кінцевому споживачу. Ця нагорода також відображає наші стандарти чесного й прозорого ведення бізнесу й значного внеску в економічний розвиток країни.

Національний бізнес-рейтинг впродовж 14 років проводить рейтингування підприємств України і на сьогодні є одним з найавторитетніших у сфері оцінювання ефективності бізнесу.

 

17 Квітня 2019

Компанія «Оптімусагро Трейд» прийняла участь у конференції «Зерно Причорномор’я-2019»

10-11 квітня в Києві відбувся ключовий захід зернового сектору України і країн Чорноморського регіону – XVI Міжнародна конференція «Зерно Причорномор’я-2019», в якій об’єдналися світові лідери агробізнесу для обговорення глобальних трендів і змін в агросекторі, впливу «торгових війн» на майбутнє світового виробництва і експорту с/г продукції, представляючи аналіз і прогнози розвитку Чорноморського і українського зернового ринку.

В ході конференції представники «Оптімусагро Трейд» отримали найбільш актуальну і професійну інформацію про поточні тенденції ринку, рекомендації щодо вдосконалення своїх бізнес стратегій в світі, познайомилися і зміцнили співпрацю з новими українськими та міжнародними компаніями.

21 Березня 2019

Аналітичні додатки програми «Qlik Sense» стали надійними інструментами в щоденній роботі – «Оптімусагро Трейд»

Компанія «Оптімусагро Трейд» протягом декількох років використовує BI-систему, зокрема аналітичні додатки «Qlik Sense», які стали надійними інструментами в щоденній роботі. Про це 21 березня на конференції по бізнес-аналітиці “QLIK FORUM” на запрошення консалтингової компанії RBC Group (ексклюзивного представника QlikTech в Україні), розповів фінансовий аналітик компанії «Оптімусагро Трейд» Василь Тофель.

«За останні 20 років в сфері розробки корпоративного програмного забезпечення виник напрям BI (business intelligence), націлений на вирішення завдання оперативного аналізу та візуалізації великих обсягів даних. BI-продукти є доповненням до вже працюючих ERP-систем, розширюючи їх функціонал. За даними компанії Gartner (провідної світової консалтингової компанії в сфері IT), протягом багатьох років лідером сегменту BI є компанія «QlikTech», що пропонує програми «QlikView» і «Qlik Sense»», – розповів наш аналітик Василь Тофель.

«Аналітична платформа «Qlik Sense» дозволяє прискорити процес візуалізації даних, а також спростити аналіз інформації в різних напрямках діяльності. Так як в сучасних реаліях, в умовах жорсткої конкуренції, вирішальне значення має своєчасна і достовірна інформація для прийняття вірних оперативних управлінських рішень, прогнозування та обробки великої кількості даних. Усі впроваджені нами програми орієнтовані на фінансовий результат, підвищення ефективності та швидкості прийняття управлінських рішень, що автоматизує бізнес в цілому».

Компанія активно застосовує цифрові технології і відкрита для інновацій, що дозволяє швидко розвиватися і полегшує роботу наших підрозділів.

21 Березня 2019

Сьогодні необхідно інвестувати в навчання і підвищення кваліфікації персоналу – «Оптімусагро Трейд»

В останні роки інтерес молодих фахівців до вакансій в АПК стрімко знижується, що змушує роботодавців шукати нові шляхи і способи залучення кваліфікованих кадрів в агроіндустрії. Комплексний підхід до вирішення даної проблеми неможливий без інвестицій в навчання і підвищення кваліфікації персоналу, без забезпечення комфортних умов роботи і надання можливості як професійного, так і особистого зростання для кожного співробітника. Таку думку ІА «АПК-Інформ» висловила HR-директор компанії «Оптімусагро Трейд» Анна Пожидаєва.

«Програми розвитку «Оптімусагро Трейд» дають можливість кожному фахівцю підвищувати свої професійні та особисті компетенції завдяки тренінгам, майстер-класам, внутрішнім освітнім проектам, відвідуванню міжнародних конференцій. Так як в структурі нашої компанії більше 25 елеваторів, ми створюємо сприятливі умови праці для молоді в сільській місцевості. Вітаємо ініціативу, готовність генерувати ідеї і вирішувати складні бізнес-завдання, підтримуємо бажання вчитися і здобувати новий досвід, поширюємо в командах новітні практики», – розповіла експерт.

Компанія також співпрацює з навчальними закладами з метою пошуку та працевлаштування талановитих молодих фахівців і реалізації їх трудового потенціалу.«Ми працюємо над створенням внутрішнього університету, який дозволить кожному співробітнику проявити себе в ролі викладача/учня. Даний проект буде орієнтований на розвиток і отримання різноманітних навичок, а також отримання корисної інформації. Одне з перших напрямків – «Клуб розмовної англійської мови» – буде очолювати наш менеджер по персоналу», – додала А. Пожидаєва.

5 Березня 2019

В ТОВ «Оптімусагро Трейд» виробництво соняшникової олії в першій половині 2018/19 МР збільшилось на 6%

В першій половині 2018/19 МР виробництво нерафінованої соняшникової олії компанії «Оптімусагро Трейд» збільшилось на 6 %. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Збільшення об’ємів виробництва даної продукції обумовлено насамперед покращенням якості переробляємого насіння соняшнику, а також високим попитом основних країн-імпортерів в поточному сезоні.

Так, за вересень-лютий сезону-2018/19 виробництво нерафінованої соняшникової олії ТОВ «Оптімусагро Трейд» склало 190 тис. тон, що на 6 % перевищує аналогічний показник сезону-2017/18.

Варто відзначити, що  соняшникова олія ТОВ «Оптімусагро Трейд» відправлялась у розглянутий період в Єгипет, Індію, Китай, Катар, Ліван, Голландію, Туреччину, Францію, ОАЕ, Алжир, Ліван.

Соняшниковий шрот нашої компанії експортувався в вересні-лютому сезону-2018/19 у Таїланд, В’єтнам, М’янму, Малайзію, Південну Корею, Італію, Швейцарію, Саудівську Аравію, Францію, Іспанію, Туреччину, Марокко, Польщу, Білорусь.

26 Лютого 2019

Заступник посла Індії відвідав «Запорізький олійно-екстракційний завод»

22 лютого 2019 року, у рамках ділового візиту до Запорізької області, перебував заступник повноважного посла Індії в Україні пан Гхоту Рам Міна, який відвідав Запорізький олійно-екстракційний завод компанії «Оптімусагро трейд».


Мета візиту торгівельні зовнішньо-економічні відносини Індії з Україною, зокрема закупівля соняшникової нерафінованої олії. Також було проведено екскурсію послу Індії на виробництво для того, щоб побачити і переконатися в якості продукції Запорізького ОЕЗ, який сертифікований сертифікатами міжнародних стандартів ISO 22000:2005, GMP+B2 та GMP+B3.

Нагадаємо ВП «Запорізький олійно-екстракційний завод» ТОВ «Оптімусагро Трейд» – сучасне підприємство з повним циклом переробки сировини, яке спеціалізується на виробництві соняшникової олії (нерафінованої), шроту (гранульованого та негранульовані) і лузги (гранульованої і негранульовані). Територіальне розташування в регіоні високого виробництва соняшнику забезпечує можливість формування потужної сировинної бази, що забезпечує безперебійну роботу протягом всього сезону. Потужність переробки насіння соняшнику 2800 т/добу.

20 Грудня 2018

Дизельне паливо для сільгоспвиробників

З лютого 2019 року “Оптімус Агро” відкриває новий напрямок діяльності – постачання дизельного пального ДП-З-Євро5-В0 (якість згідно ДСТУ 7688:2015) виробництва Кременчузського НПЗ для потреб сільгоспвиробників.

Напрямок спрямований на забезпечення відчизняного сільгоспвиробника пальним на період посівної та збиральної компанії.

Постачання планується як проста поставка за гроші, так і в обмін на сільгосппродукцію день в день, а також на умовах поставки під майбутній врожай соняшника.

Сподіваємось на взаємовигідне співробітництво з партнерами “Оптімус Агро”.

21 Листопада 2018

В центральному офісі ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД» та на ВП ЗОЕЗ було проведено щорічний наглядовий аудит

Компанія ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», постійно розвивається та самовдосконалюється. Політика Компанії містить в собі та декларує місію ТОВ “ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД”, яка полягає в динамічному збільшенні об’ємів виробництва, забезпеченні максимального задоволення потреб покупців та збільшення ефективності діяльності за рахунок реалізації потреб безпечних та якісних харчових продуктів, та кормів, а також отримання прибутку, достатнього для вкладення у розвиток ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД».

У зв’язку з цим, на підприємстві у 2017 році була розроблена та впроваджена сертифікація системи менеджменту та безпеки харчових продуктів та кормів у відповідності з вимогами міжнародних стандартів ISO 22000:2005, GMP+B2 «Виробництво кормових інгредієнтів» та GMP+B3 «Торгівля, збір, зберігання та відвантаження».

Стандарт ISO 22000: 2005 об’єднує принципи аналізу небезпек по критичним контрольним точкам (НАССР) і практичні кроки, розроблені в Кодексі Комісії по продуктах харчування. Шляхом використання перевірочних вимог. Цей стандарт поєднує програми створення попередніх умов з планом НАССР. Аналіз небезпек є ключем до ефективної системи менеджменту безпеки харчових продуктів, оскільки його виконання допомагає систематизувати знання, необхідні для створення ефективної комбінації заходів контролю.

Сертифікація GMP + покриває весь цикл від первинного виробництва шроту соняшникового до поставки комбікормів на тваринницькі ферми (єдині принципи для всієї індустрії). Загальні вимоги ISO / НАССР адаптовані до конкретних процесів, властивим тільки сфері кормового виробництва.

Здійснено інтеграцію ряду контролюючих та коригуючих інструментів в одній схемі простежуваності виробництва кормових інгредієнтів і систем моніторингу. Результатом сертифікації стало отримання доступу Компанії до єдиної інформаційної бази даних учасників ринку, власників сертифікатів GMP +.

За період з 05.11.2018р по 09.11.2018р в центральному офісі ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД» та на ВП ЗОЕЗ було проведено щорічний наглядовий аудит, який здійснювався аудитором міжнародної компанії «SGS Ukraine». В результаті аудиту критичних невідповідностей виявлено не було. Аудитором були відмічені значні покращення в інфраструктурі на ВП ЗОЕЗ у порівнянні з минулим роком.

Позитивне проходження наглядового аудиту стало можливим завдяки керівництву ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», яке взяло на себе зобов’язання якісно виконувати законодавчі вимоги і вимоги внутрішньої документації системи менеджменту щодо якості, безпеки та законності харчової продукції та кормів, забезпечуючи виконання вимог споживачів до продукції, що випускається, постійно вдосконалюючи систему менеджменту якості і безпеки харчової продукції та кормів.

Крім цього, варто відзначити кожного співробітника ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», задіяного у всьому ланцюжку виробництва, який усвідомлює, що несе відповідальність за якість і безпеку в своїй сфері діяльності і тому належним чином виконує всі вимоги з безпеки харчової продукції та кормів.

ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД»– це одна велика та дружна команда, яка прагне зробити все від себе залежне для забезпечення повного задоволення споживачів і виконання своєї місії.

16 Листопада 2018

Участь у спеціалізованому форумі «AGROIT FORUM 2018»

Фінансовий директор Демидов О.А. разом з начальником відділу розробки ПЗ Якимовим О.В. взяли участь у спеціалізованом форумі «AGROIT FORUM 2018», що відбувся 29.10.2018 р. у м. Київ.


Під час форуму було зібрано інформацію щодо новітніх тенденцій в організації автоматизованого управлінського обліку в аграрному секторі, перейняли досвід провідних компаній (зокрема, «Кернел», «Миронівський Хлібопродукт» тощо), з автоматизації облікових процесів і аналізу економічної інформації, дізналися про типові похибки і недоліки під час автоматизації і впровадженні програмних продуктів.

26 Вересня 2018

Ювілейне 10-е відвантаження зернової продукції Качкарівським виробничо-структурним підрозділом

5 вересня 2018р. Качкарівським виробничо-структурним підрозділом було зроблено ювілейне 10-е відвантаження зернової продукції у поточному МГ 2018-2019гг. та 86-е за увесь той час, коли елеватор став працювати у складі групи компаній ОПТІМУС.
Чому нам захотілося поділитися саме цією подією і на цьому елеваторі?

Качкарівське ВСП – це водний елеватор, який знаходиться в одному з мальовничих місць України, а саме в Херсонській області, Бериславском районі, в селі Качкарівка над розливом Дніпра. Елеватор був заснований в 19-м столітті, відігравав важливу роль водного терміналу не лише як зернова база по відвантаженню зернових, але і як причал для водних судів. Пройшов шлях від “Пристані Качкарівка – елеватор місткістю 500 тисяч пудів” в 1913-15роках до сучасного зернового складу з місткістю зберігання зернових 19,3 тисяч тон.

Керує роботою цього ВСП ось вже два роки Подборська Ірина Олександрівна, під керівництвом якої колектив Качкарівського ВСП перевиконує плани по вантажообігу зернових.

Ірина Олександрівна охоче погодилася поділитися з нами деякими нюансами і специфікою роботи «водного» зернового елеватора:
“З самого початку розвитку людської цивілізації, торгівля здійснювалася водними шляхами. Особливо це актуально для нашої держави, адже Україна – ця водна держава. Розвиток транспортування зерна по воді – це великі перспективи для українського бізнесу зараз, оскільки таке транспортування не вимагає наявності доріг.

Відвантаження “на воду” має свої безперечні переваги. Водне перевезення дешевше чим авто або залізничне, оскільки по автоперевезенню існує обмеження по вазі продукції, що перевозиться, а по залізничних послугах головний монополіст країни ПАО “Укрзалізниця” постійно піднімає тариф на свої послуги. Також є економія за часом, оскільки завантаження зернових може здійснюватися відразу в зерновози, з подальшим транспортуванням в порти покупця товару.

Основною проблемою будь-якого «водного» елеватора є занесення дна піском, що створює проблеми для швартовки барж і зерновозів, тому існує необхідність проведення регулярних робіт по поглибленню дна біля пристані».
Побажаємо Ірині Олександрівні і всьому колективу Качкарівського ВСП подальших трудових звершень і натхнень!

18 Травня 2018

Успішно завершився черговий етап сумісного проекту з Дніпровським аграрним університетом

Розвиток персоналу є важливою умовою успішної діяльності організації, тому «ОПТІМУС АГРО» приділяє значну увагу професіоналізму кадрів. Починаючи з квітня 2017 року, працівники «ОПТІМУС АГРО» проходять курси підвищення кваліфікації у Дніпровському аграрно-економічному університеті.

Слухачами курсів були техніки-технологи та завідуючі лабораторій. 3 12  березня  2018 року розпочалися курси підвищення кваліфікації для:

 • провідних інженерів,
 • провідних енергетиків,
 • старших майстрів,
 • техніків-технологів,
 • завідувачів лабораторій,
 • провідних механіків.

Програма курсів передбачає набуття як теоретичних знань так і практичних навичок.

В процесі навчання учасники мали можливість ознайомитися з:

 • характеристикою елеватора як інженерно-технічної споруди та його інженерною інфраструктурою;
 • організацією охорони праці на елеваторах;
 • правилами та організацією і виконанням технологічного процесу на елеваторах і ХПП;
 • перспективами модернізації та удосконалення технологічних ліній, обладнання та інженерної інфраструктури елеватора;
 • особливостями роботи транспортних систем, завантаження та розвантаження металевих ємностей зерна силосного типу;
 • сушіння зерна методамиоцінки якості;
 • визначення фізико-хімічних показників, фізичними й теплофізичними властивостями зернової маси.

Для одержання найбільш широкої, нової інформації спеціально для нашої компанії  викладачі кафедри розробили мультимедійні презентації, в яких детально представили матеріали, що стосуються елеваторних підприємств. Та яке ж навчання без оцінювання? Не обійшлося й без підсумкової атестації і заліку! Всі учасники отримали свідоцтво державного зразку.

Спілкування науковець-виробник було корисне і викладачам, оскільки вони мали можливість стати учасниками диспутів, доторкнутися до практичного досвіду, до складних виробничих завдань і накласти своє наукове бачення на наше сьогодення.  Учасники курсів мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, що розглядались та вирішити виробничі кейси.

1 Червня 2017

Компанія «Оптімус Агро» відзначила свій ювілей!

26 травня компанія відзначила своє двадцятиріччя! За роки успішної роботи «Оптімус Агро» пройшла шлях від невеликої вузькоспеціалізованої компанії до одного з найпотужніших виробників соняшникової олії в Україні.

Успіх в бізнесі залежав від безлічі факторів, але в основі – чуйне керівництво, професійна команда, щоденна наполеглива робота, надійні партнери і, безумовно, постійні і нові клієнти!

Сподіваємося, що наступні 20 років роботи компанії стануть ще більш успішними і продуктивними. Розвитку, процвітання і нових широт, компанія «Оптімус Агро»!

12 Квітня 2017

Група Оптімус в трійці найбільших переробників соняшника за вересень-лютий 2016/17 МР

Україна: ТОП 5 переробників соняшника за підсумками вересня /лютого 2016/17 МР, частки в загальному обсязі виробництва
Нерафінована соняшникова олія Рафінована соняшникова олія Шрот/макуха соняшника
КЕРНЕЛ 22,60% КЕРНЕЛ 20,20% КЕРНЕЛ 20,97%
ВІОІЛ 7,40% АПК БУНГЕ УКРАЇНА 15,85% ОПТІМУС АГРО 6,86%
ОПТІМУС АГРО 6,49% ДЕЛЬТА ВІЛМАР СНД 10,45% ВІОІЛ 6,62%
МХП 5,67% ОПТІМУС АГРО 8,66% МХП 6,02%
КРЕАТИВ 5,67% ЧП ВІКТОР І К 8,31% ЄВРОПЕЙСЬКА ТРАНСПОРТНА СТІВІДОРНА КОМПАНІЯ (БУНГЕ) 5,83%

27 Жовтня 2016

Запорізький ЖК залишається найбільшим виробником соняшникової олі

Запорізький олійножир комбінат зберігає лідируючу позицію по виробництву
сирої соняшникової олії серед українських підприємств. У 2015/16 МР частка
підприємства в загальному обсязі виробництва масла в країні склала 7%, що
відповідає показнику 2014/15 МР.

Обсяг масла, який був вироблений Запорізьким ОЖК в минулому сезоні,
склав 349,4 тис. тонн, перевищивши на 10% обсяг попереднього сезону.
Загальний обсяг виробництва сирої соняшникової олії в Україні в 2015/16 МР
за оцінкою аналітиків групи Оптімус склав 5,02 млн. тонн.

Україна: частки підприємств у виробництві сирої соняшникової олії у 2015/16 МР
Підприємство Частка, %
1 Запоріжський ОЖК 7%
2 Креатив 4%
3 Винницький ОЖК 4%
4 Дніпропетровьский ОЕЗ 4%
5 Каховський ОЕЗ 4%
6 Полтавський ОЕЗ-Кернел Групп 4%
7 Кіровоградолія 4%
8 Бандурський ОЕЗ 3%
9 Дельта Вілмар СНД 3%
10 Українська Черноморська Індустрія 3%
Інші 60%
Загалом 100%

31 Серпня 2016

Оптимус Агро орендує ПАТ “ЗОЕЗ”

Для поліпшення операційної діяльності з переробки насіння соняшнику , більш якісного контролю прийнятого сировини , виходів і якості готової продукції, з 01.09.2016 року група компаній Оптимус бере в оренду цілісно майновий комплекс ПАТ ” Запорізький маслоекстракційний завод”

20 Серпня 2019

В Україні розпочато збирання соняшнику

Станом на 19 серпня в усіх категоріях господарств країни соняшник обмолочений на 2 тис. га, з яких при середній врожайності 13,8 ц/га зібрано 3 тис. тонн (за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України). Повідомляє ІА “АПК-Інформ” https://www.apk-inform.com/uk/news/1503165.

Також до звітної дати українські аграрії зібрали 38,7 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур, які при середній врожайності 39,1 ц/га були зібрані з 9,9 млн га (99% до плану). Ріпак був зібраний на площі 1,25 млн. га (99%), з яких при врожайності 24,9ц/га було намолочено 3,1 млн. тонн.

16 Серпня 2019

Експорт соняшникової олії з України продовжує бити рекорди

Як повідомляє ІА «АПК-Інформ», в липні 2019 р. Україна поставила на експорт 555 тис. тонн соняшникової олії – максимальний обсяг даного місяця. Показник на 19% вище, ніж у червні ц. р., і на 38% перевищив торішній липневий експорт.

Сумарно за 11 місяців 2018/19 МР на зовнішні ринки було відвантажено рекордна кількість української соняшникової олії – 5,75 млн. тонн, що на 15% вище показника за аналогічний період минулого сезону і на 5% більше попереднього рекорду (5,45 млн. тонн за вересень-липень 2016/17 МР). «Згідно з нашим прогнозом, за підсумками поточного сезону експорт соняшникової олії з України складе близько 6 млн. тонн», – вважає аналітик АПК-Інформ Юлія Іваницька.

10 Квітня 2019

«Оптімусагро Трейд» увійшов у ТОП-10 компаній за елеваторними потужностями в Україні

За підсумками 2018 року «Оптімусагро Трейд» зайняв 7-ме місце  та увійшов до першої десятки рейтингу основних компаній за елеваторними потужностями в Україні (1,09 млн. тон загальна ємність зберігання агропродукції). Про це повідомляє Elevatorist.com.

У ТОП-10 провідних компаній увійшли:

ДПЗКУ – 3,7 млн ​​т;

«Кернел» – 2,8 млн т;

Ukrlandfarming – 2,6 млн т;

«НІБУЛОН» – 2 млн т;

Держрезерв – 1,2 млн т;

«Миронівський Хлібопродукт» (МХП) – 1,1 млн т;

«Оптимус Агро» (Оптімусагро Трейд) – 1,09 млн т;

«Прометей» – 1,04 млн т;

TESSLAGROUP – 0,8 млн т;

Glencore International – 0,7 млн ​​т.

2 Квітня 2019

В Україні стартувала посівна кампанія насіння соняшнику

Станом на 1 квітня 2019 року в 6 областях України стартувала посівна кампанія насіння соняшнику. Про це повідомила прес-служба Мінагропроду.

Соняшник посіяно на площі 54 тис. га або 1% до прогнозу.

В Україні також продовжується посівна ранніх ярих зернових культур, яка виконана на площі 1,4 млн. га (61% до прогнозу).

Зокрема посіяно:

– ячменю – 984 тис. га (63% до прогнозу);

– пшениці – 102 тис. га (59 %);

– вівса – 89 тис. га (46 %);

– гороху – 217 тис. га (62%).

18 Березня 2019

В 2018/19 МР Запорізький ОЕЗ продовжує входити в ТОП-5 виробників соняшникової олії

Основними виробниками соняшникової олії в першій половині 2018/19 МР залишаються такі компанії, як ЄТСК (Бунге), Запорізький ОEЗ (Оптімусагро Трейд), Вінницький ОЖК (Vioil), «Олсідс Блек Сі», «Українська Чорноморська Індустрія» (Kernel) і ін. Про це в статті повідомило ІА «АПК-Інформ».

В цілому за вересень-січень українськими переробниками були перероблені рекордні об’єми олійної і вироблено близько 3 млн. тонн соняшникової олії, що на 9 % вище
торішнього показника і становить 46% від прогнозу на даний сезон.

Sunflower oil and sunflower seeds

Источник:

13 Березня 2019

Україна стала основним постачальником соняшникового шроту в Китай

Згідно з даними експертів Oil World, в січні 2019 року Китай суттєво збільшив імпорт соняшникового шроту – до 330,2 тис. т, що в 150 разів перевищує показник за аналогічний період минулого року, який становив лише 2,2 тис. т. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

При цьому уточнюється, що практично весь зазначений обсяг продукту був поставлений в КНР з України (329,9 тис. т).Всього з початку поточного сезону (жовтень-січень) Китай імпортував 514,2 тис. т соняшникового шроту в порівнянні з лише 4,8 тис. т за аналогічний період минулого сезону.Також в січні фіксувалося збільшення поставок в Китай соняшникової олії – до 97,5 тис. т (+ 6% в рік), 86% якого було поставлено також з України (84,6 тис. т).У свою чергу, основним постачальником насіння соняшнику в КНР є Казахстан, з якого в січні було імпортовано 34,7 тис. т (+ 38% в рік), при загальному обсязі поставок олійної в КНР на рівні 40,2 тис. т.

16 Жовтня 2018

Названі найбільші виробники нерафінованої соняшникової олії за 2017/18 МР

Найбільшим виробником нерафінованої соняшникової олії за підсумками 2017/18 МР є компанія «Оптімусагротрейд» (Запорізький МЕЗ).

На частку «Оптімусагротрейд» довелося 7,2% виробництва соняшникової олії.

У ТОП-10 виробників нерафінованої соняшникової олії увійшли:

1. «Оптімусагротрейд» – 7,2%;
2. «Європейська Транспортна Стивідорна компанія» (Bunge) – 7,1%;
3. «Вінницький олійно-жировий комбінат» (ViOil) – 5,3%;
4. «Українська чорноморська індустрія» ( «Кернел») – 5,1%;
5. «Бандурський маслоекстракційний завод» ( «Кернел») – 5%;
6. «Придніпровський маслоекстракційний завод» ( «Кернел») – 4,8%;
7. Allseeds – 4,6%;
8. «АДМ» – 4,6%;
9. «Дніпропетровський маслоекстракційний завод» (Bunge) – 4,4%;
10. «Полтавський олійноекстракційний завод» ( «Кернел») – 4,3%.

Нагадаємо, що в серпні 2017/18 МР великі і середні підприємства України випустили мінімальний з початку маркетингового року обсяг соняшникової олії – 83,6 тис. т, що стало наслідком скорочення обсягів до кінця сезону запасів сировини.

3 Березня 2018

Названі найбільші виробники нерафінованної соняшникової олії в Україні за 2017 рік.

Найбільшим виробником нерафінованної соняшникової олії в 2017 році є «Європейська Транспортна Стивідорна компанія» (ЄТСК) – дочірня структура компанії Bunge з об’ємом виробництва 352,4 тис. т.

На долю “Європейської Транспортної Стивидорної Компанії” приходиться 6,7% виробництва соняшникової олії.

В ТОП-5 виробників нерафінірованної соняшникової олії входили:

“Європейска Транспортна Стивідорна компанія” – 352,4 тис. т, 6,7% (доля на ринку);
“Оптімусагро трейд” – 333,5 тис. т, 6,4%;
“Вінницький олійножировий комбінат” (ViOil) – 296,5 тис. т, 5,7%;
“Олсідз Блэк Сі” (Allseeds) – 264,5 тис. α, 5,1%;
“Бандурський маслоэкстракційний завод” (“Кернел”) – 258,4 тис. т, 5,0%.

14 Лютого 2018

Підсумки року: Україна зібрала 18,3 млн т масляних культур

Врожай технічних маслічних культур в Україні в 2017 році склав 18,3 млн. т з 8,9 млн. га при врожайності 20,6 ц / га.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, говориться в повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як відмічаеться, за звітний рік українські аграрії зібрали 12,2 млн. т соняшника з 6 млн. га при врожайності 20,1 ц / га. Так само збирають 3,9 млн. т сої з 2 млн га при врожайності 19,7 ц / га і 2,2 млн. т рапсу з 786 тис. га при врожайності 27,9 ц / га.

Лідерами по виробництву масляних культур стали Кіровоградська (1,36 млн. т), Дніпропетровська (1,31 млн. т), Харківська (1,21 млн. т), Вінницька (1,2 млн. т), Одеська (1,19 млн. т), Полтавська (1,07 млн. т) та Хмельницька (1,07 млн. т) області.

6 Лютого 2018

Україна з початку 2017/18 МР експортувала 23 млн. т зернових

Україна з початку 2017/18 МР станом на 24 січня 2018 р експортувала 23,07 млн. т зернових, що на 2,37 млн. т менше показника за аналогічний період минулого року.

Експорт пшениці за звітний період склав 11,99 млн. т, що на 462 тис. т менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Згідно з повідомленням, з початку 2017/18 МР Україна експортувала 3,93 млн. т ячменю (-482 тис. т) і 7,06 млн. т кукурудзи (-1,37 млн. т). Експорт жита склав 13,2 тис. т.

Нагадаємо, що за підсумками першої половини 2017/18 МР Індія знаходиться на 8 позиції в списку імпортерів української пшениці з обсягом імпорту 500 тис. т, що становить 20% від прогнозованого імпорту в цю країну за підсумками сезону.

30 Січня 2018

Україна відправила на експорт понад 2 млн. т ріпаку

Україна з початку 2017/18 МР експортувала майже 3,67 млн. т олійних культур.

Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, говориться в повідомленні відомства.

Як зазначається, на зовнішні ринки ріпаку було поставлено понад 2 млн. т, сої – понад 1,6 млн. т. Станом на аналогічну дату минулого року експорт олійних склав майже 2,48 млн. т (в тому числі ріпаку – 0,9 млн. т, сої – 1,5 млн. т).

За даними Держпродспоживслужби, експорт зернових за звітний період склав 22,8 млн. т зернових культур, зокрема, 11,7 млн. т пшениці (у тому числі продовольчої – 6,4 млн. т, фуражної – 5,3 млн. т), ячменю – 3,8 млн. т, кукурудзи – 6,7 млн. т.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 25,2 млн. т зернових, у тому числі майже 12,3 млн. т пшениці (у тому числі продовольчої – 7,3 млн. т і фуражної пшениці 5 млн. т), ячменю – понад 4,4 млн. т, кукурудзи – 8 млн. т).

19 Грудня 2017

Україна збільшила експорт олійних на 55%

Україна з початку 2017/18 МР експортувала 2,8 млн т олійних культур, що на 1 млн т (55%) більше, ніж на аналогічну дату 2016 (1,8 млн т).

Такі дані наводить Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Більшу частину обсягу експортованих олійних культур становить рапс – більше 1,8 млн т. У порівнянні з минулорічними показниками, зростання експорту цієї продукції перевищує 1 млн т (в минулому році на цю дату було експортовано майже 0,8 млн т ріпаку).

Також в структурі експорту – соя, якої в поточному маркетинговому році Україна поставила на ринки інших країн 0,93 млн т, що практично на торішньому рівні (2016 г. – 1 млн т).

За даними Госпродпотребслужби, по Станом на 30 листопада експорт зернових культур становить 17,76 млн т, зокрема, 10 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5,6 млн т, фуражної – 4,5 млн т), ячменю 3 , 6 млн т, кукурудзи – 3,5 млн т.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 18,8 млн т зернових, зокрема 10 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5,5 млн т і фуражної пшениці 4,6 млн т), ячменю – 4 млн т, кукурудзи – 4,38 млн т).

7 Грудня 2017

В Україні намолочено 11,9 млн. тонн насіння соняшнику

За даними Мінагропроду, в Україні за станом на 30 листопада соняшник був прибраний на 5,924 млн. га (99%), з яких зібрано 11,896 млн. тонн при врожайності 20,1 ц / га.

Валовий збір сої склав 3,753 млн. тонн, врожайність – 19,3 ц / га, олійна обмолочено на 1,944 млн. га (98%).

Крім того, до звітної дати кукурудза на зерно обмолочена на площі 4,065 млн. га (90%), намолочено 21,801 млн. тонн при врожайності 53,6 ц / га.

Збирання цукрових буряків проведена на площі 314 тис. га (99%), накопано 14,473 млн. тонн при врожайності 460 ц / га.

Сівбу озимих зернових культур під урожай-2018 до 30 листопада була проведена на площі 6,912 млн. Га (96% до плану). Зокрема, площа сівби озимої пшениці і тритикале становила 5,943 млн. га (97%), ячменю – 822 тис. га (89%), жита – 147 тис. га (93%). Озимим ріпаком засіяно 864 тис. га (112%).

1 Грудня 2017

Зібрано майже 60 млн. тонн зерна

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн. тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн. га при врожайності 42,6 ц/га (96% від запланованих 14,6 млн. га).

У тому числі кукурудзи – 21,6 млн. тонн із 4,0 млн. га (90% від 4,5 млн.. га) при врожайності 53,6 ц/га.

Найвища врожайність зернових та зернобобових культур у господарствах Хмельницької (62,8 ц/га), Сумської (60,2 ц/га), Вінницької (58,7 ц/га), Тернопільської (56,4 ц/га), Чернігівської (55,7 ц/га), Чернівецької (53,7 ц/га), Івано-Франківської (50,0 ц/га)та Львівської (50,0 ц/га) областей.

Крім того зібрано:

– 11,9 млн. тонн соняшнику із 5,92 млн. га (99% від 5,96 млн. га) при врожайності 20,1 ц/га;

– 3,7 млн. тонн сої із 1,9 млн. га (98% від 2,0 млн. га) при врожайності 19,3 ц/га;

– 14,4 млн. тонн цукрових буряків із 314 тис. га (99%, від 318 тис. га) при урожайності 460 ц/га.

Майже завершено посів озимих культур на зерно під урожай 2018 року, який проведено на площі 6,9 млн га при прогнозі 7,2 млн. га (96%), у т.ч.:

– озимої пшениці та тритикале – 5,9 млн. га (97% від 6,1 млн. га);

– жита – 147 тис. га (93% від 158 тис. га);

– ячменю – 822 тис. га (89% від 924 тис. га).

Посів озимого ріпаку проведено на площі 864 тис. га або 112% до прогнозу (прогнозовано 769 тис. га).

10 Листопада 2017

Україна збільшила експорт олійних культур майже в 2 рази

Основними експортними товарними групами є соняшникова, сафлорова та бавовняна олія (26,25% від загального обсягу аграрного експорту).

Українські аграрії з початку 2017-2018 маркетингового року (МР, липень 2017 – червень 2018) експортували 1,6 мільйона тонн олійних культур, що майже в 1,9 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. “Станом на 11 жовтня в рамках поточного маркетингового року було експортовано понад 1,6 мільйона тонн олійних культур, в тому числі ріпаку – більш 1,46 мільйона тонн, сої – понад 0,15 мільйона тонн”, – йдеться в повідомленні.
У прес-службі відзначили, що за аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 0,9 мільйона, в тому числі ріпаку – майже 0,64 мільйона тонн, сої – понад 0,27 мільйона тонн.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними Госпродпотребслужби, станом на 27 вересня 2017 року українські аграрії експортували 1,32 мільйона тонн олійних культур. Україна за вісім місяців поточного року експортувала сільськогосподарської продукції на 11,5 мільярда доларів, що на 24,5% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Основними експортними товарними групами є соняшникова, сафлорова та бавовняне масла з часткою 26,25% від загального обсягу аграрного експорту, кукурудза (20,34%), пшениця і суміш пшениці (12,87%) та інші.

1 Листопада 2017

В Європі зросте попит на українську соняшникову олію

Україна в 2017/18 МР може наростити свою присутність на європейському ринку рослинних олій, що в першу чергу, буде обумовлено очікуваним зростанням попиту на соняшникову олію.

Такий прогноз озвучив аналітик Agritel International Олів’є Буйє.

За оцінками експерта, лідируючі позиції в промисловому секторі рослинних олій в ЄС в 2017/18 МР продовжить займати рапсове масло – 61%, за яким будуть слідувати пальмова (29%), соєва (7%) і соняшникова (3%). При цьому високий попит на рапсове масло буде забезпечений зростаючим виробництвом біопалива і етанолу в ЄС, в зв’язку з чим імпорт даного продукту переробки в країнах Євросоюзу також досить високий, і за підсумками 2016/17 МР Україна стала найбільшим постачальником рапсового масла в ЄС, забеспечив 43,7% загального обсягу імпорту.

«В свою чергу, найбільшу частку споживання рослинних олій в харчовому секторі в новому сезоні займе соняшникова олія – 37%, за яким послідує рапсове – 27%, пальмова – 25% і соєва – 11%», – додав Буйє.

При цьому він нагадав, що за підсумками 2016/17 МР обсяг імпорту української соняшникової олії в ЄС досяг 1,5 млн т, що дозволило країні стати безумовним лідером по відвантаженнях даної продукції з часткою 92,2% від загального закупленого обсягу.

«У новому сезоні, найімовірніше, цей показник ще може збільшитися у зв’язку зі змінами в структурі внутрішнього споживання олій в країнах Європи.», – резюмував доповідач.

26 Жовтня 2017

Названо найбільших переробників соняшнику за вересень-серпень 2016/2017 мр.

Лідируюче місце серед найбільших переробників соняшника за вересень-серпень зберігає компанія «Кернел», на частку якої припало близько 23% виробництва нерафінованої олії, а також 20% – рафінованої соняшникової олії.

У ТОП-5 виробників нерафінованої соняшникової олії увійшли:
1. «Кернел» – 23% (частка в загальному обсязі виробництва);
2. «Vioil» – 7%;
3. «Оптімус Агро» – 6%;
4. «Європейська транспортна Стивідорна компанія» – 6%;
5. «Миронівський хлібопродукт» – 6%.

При цьому найбільшими виробниками рафінованої соняшникової олії є «Кернел» (20%), «Bunge Україна» (17%) і «Дельта Вілмар СНД» (14%). А лідерами по виробництву соняшникової шроту / макухи є «Кернел» (22%), «Оптимус Агро» (7%) і «Європейська транспортна стивідорна компанія» (7%).

Згідно з повідомленням, за підсумком 2016/17 МР підприємства України переробили на 46,3% більше насіння соняшнику, ніж в попередньому маркетинговому році внаслідок рекордного врожаю соняшника в 2016р і активного попиту на соняшникову олію українського виробництва на світовому ринку.

Нагадаємо, що Україна в січні-липні 2017р виробила 3,18 млн т нерафінованої соняшникової олії, що на 36% перевищує показник за 2016р.

20 Жовтня 2017

Україна: хід збиральної компанії станом на 13 жовтня 2017

Станом на 13 жовтня, за оперативними даним з регіонів, українські аграрії зібрали 45,0 млн тонн зерна із 11,6 млн га (79% від прогнозних 14,6 млн га) при врожайності 38,9 ц/га.

У тому числі:
– гречки – 173 тис. тонн із 155 тис. га (85% від 182 тис. га) при врожайності 11,1 ц/га;
– проса – 77 тис. тонн із 53 тис. га (93% від 56 тис. га) при врожайності 14,7 ц/га;
– кукурудзи – 7,0 млн тонн із 1,6 млн га (36% від 4,5 млн га) при врожайності 43,5 ц/га.

Крім того, проводиться збирання:
– соняшнику – 9,8 млн тонн із 5,1 млн га (86% від 5,9 млн га) при врожайності 19,4 ц/га;
– сої – 2,4 млн тонн із 1,3 млн га (66% від 2,0 млн га) при врожайності 18,3 ц/га;
– цукрових буряків – 6,1 млн тонн із 142 тис. га (45% від 318 тис. га) при урожайності 432 ц/га.

Поряд із збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур та посів озимих. На даний час, підготовлено 7,7 млн га або 96% до прогнозованих площ (8,1 млн га).

Посів озимих культур на зерно, під урожай 2018 року, при прогнозі 7,2 млн га проведено на площі 5,8 млн га або 81%. У тому числі:
– озимої пшениці та тритикале – 5,2 млн га (84% від прогнозних 6,1 млн га);
– жита – 136 тис. га (84% від 161 тис. га);
– ячменю – 513 тис. га (55% від 926 тис. га).

Крім того, посів озимого ріпаку проведено на площі 822 тис. га або 106% до прогнозу у 777 тис. га.

19 Червня 2017

Названі кращі топ-менеджери АПК за 2016 рік

Кращими топ-менеджерами АПК за версією видання Delo.UA за підсумками 2016 року стали Калін Цуркан (колишній генеральний директор «Райз») і Лазос Лампракіс (генеральний директор «Луї Дрейфус Україна»).

У 10 кращих топ-менеджерів АПК увійшли:

1. Калін Цуркан ( «Райз»);

2. Лазос Лампракіс ( «Луї Дрейфус Україна»);

3. Олексій Вадатурський ( «НІБУЛОН»);

4. Ірина Іванова (голова Наглядової ради, генеральний директор «Агроскоп Інтернешнл»);

5. Володимир Балан (генеральний директор Glencore Grain);

6. Олександр Орлов (генеральний директор «Дельта Вілмар СНД»);

7. Володимир Осадчук (генеральний директор «Нобл Ресорсіз Україна»);

8. В’ячеслав Поліщук (директор НПП «Агрінол»);

9. Олена Буркатовська (директор компанії «Оптімус Агро»);

10. Олександр Костенко (генеральний директор холдінгу «Українські Аграрні Інвестиції»).

 

 

http://latifundist.com/novosti/35740-nazvany-luchshie-top-menedzhery-apk-za-2016-g

30 Березня 2017

ТОП-10 експертів соняшникової олії в 2016 році

Компанія-експортер млрд. грн.
1 Кернел-Трейд 19,24
2 АТ Каргілл 7,472
3 Сантрейд 6,361
4 Миронівський завод по виготовлення круп та комбикормів 4,951
5 Дельта Вилмар СНГ 2,804
6 Олсидз Блэк Сі 2,367
7 БАЗ 2,125
8 Ді Энд Ай Эволюшн 1,894
9 Оптімус Плюс 1,873
10 Агроінтер 1,523

За матеріалами сайту Latifundist.com

27 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 26 вересня 2016*

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Зернові: 10603 74% 41955 39,6
Кукурудза 642 15% 3174 49,4
Гречка 131 88% 166 12,6
Просо 94 91% 172 18,3
Соняшник 3161 53% 6758 21,4
Соя 824 45% 1739 21,1

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

21 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 20 вересня 2016*

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Зернові: 10392 72% 40812 39,3
Кукурудза 445 10% 2062 46,3
Гречка 125 83% 159 12,7
Просо 94 91% 172 18,3
Соняшник 2601 44% 5510 21,2
Соя 661 36% 1389 21

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

15 Вересня 2016

Рейтинг експортерів соняшникової олії в 2015/16 МР (підсумки октября-серпня)

Компанія “ПроАгро” проаналізувала інформацію щодо експортних поставок української соняшникової олії в сезоні 2015/16 (за підсумками жовтня-серпня). Дані по десяти найбільших експортерах нерафінованої соняшникової олії представлені в таблиці нижче.

* за матеріалами “ПроАгро”

9 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 9 вересня 2016

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність. ц/га
Зернові: 1000 70% 38800 39
Кукурудза 79 2% 316 39,9
Гречка 99 66% 128 12,9
Просо 81 79% 149 18,3
Соняшник 599 15% 1800 19,8
Соя 201 11% 413 19,8

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

7 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 7 вересня 2016

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність. ц/га
Зернові: 9900 69% 38600 39
Кукурудза 45 1% 184 40,8
Гречка 91 61% 117 12,8
Просо 76 73% 138 18,2
Соняшник 599 10% 1200 19,5
Соя 136 7% 276 20,4

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

6 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 6 вересня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолот,
тис. тон
Врожайність.

ц/га

Зернові: 14300 9900 69% 38500 39
Кукурудза 3700 37 1% 144 39
Гречка 149 85 57% 109 12,8
Просо 103 73 71% 133 18,3
Соняшник 5880 470 8% 909 19,3
Соя 1700 102 6% 205 20,2

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

5 Вересня 2016

В 2015/16 МР Україна б’є рекорди по виробництву та експорту соняшникової олії

Враховуючи офіційні дані за серпень, які вже надійшли, за весь 2015/16 МР (вересень-серпень) з України експортовано 4,5 млн. тон, що на 17% більше минулорічного показника, а також на 8% більше показника 2013/14 МР. Згідно з оцінкою аналітиків групи Оптимус, за результатами одинадцяти місяців 2015/16 МР (вересень-липень) виробництво соняшникової олії в Україні склало близько 4,8 млн. тон, що на 12% перевищує відповідний минулорічний показник і на 5% – показник 2013/14 МГ. Цьогорічне виробництво є абсолютним рекордом для країни. Майже 90%, а саме 4,24 млн. тон соняшникової олії за вересень-липень було експортовано, причому це також є рекордним показником. Офіційної інформації щодо виробництва соняшникової олії в серпні ще немає, але за прогнозом аналітиків групи Оптимус загальний об’єм виробництва соняшникової олії за весь 2015/16 МР (вересень-серпень) складе близько 5 млн. тон. Очікується також, що в сезоні 2016/17, який щойно розпочався, виробництво соняшникової олії перевищить показник 2015/16 МР, враховуючи введення нових потужностей та прогнози рекордного врожаю соняшника.

1 Серпня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 29 липня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Пшениця 6280 4900 78% 19900 40,8
Ячмінь 2900 2500 86% 8200 33,1
Жито 143 60 42% 153 25,7
Овес 207 31 15% 78 25,2
Горох 240 223 93% 705 31,7
Ріпак озимий 454 395 87% 1000 26,2

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

31 Травня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 30 травня 2016

Назва Прогноз,

тис. га

Посіяно,

тис. га

% до

прогнозу

Ярі зернові та зернобові культури(з кукурудзою): 7300 7200 98%

 

Ранні ярі зернові 2380 2400 101%
Гречка 129 129 100%
Просо 119 82 69%
Рис 11,7 12 102%
Сорго 84 61 73%
Соняшник 5230 5210 99,6%
Соя 2020 1800 89%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

6 Травня 2016

В ЄС в 2016 році очікується зниження врожаю ріпаку

За оцінками ряду європейських аналітиків, виробництво насіння ріпаку в країнах ЄС в ц.р. скоротиться до 21,2-21,4 млн. 22 тонн млн. тонн роком раніше, повідомило агентство Reuters.
Зокрема, в Польщі валовий збір олійної може скоротитися до 2,45-2,5 млн. тонн (-22% в рік) з огляду на ранні заморозки взимку і похолодання в кінці квітня, коли в ряді регіонів країни ріпак вже увійшов в стадію цвітіння.

У Франції очікується незначне скорочення врожаю олійної зважаючи на ураження посівів грибковим захворюванням і комахами. У зв’язку з цим аналітики ODA знизили прогноз виробництва ріпаку в країні з 5,4 до 5,2 млн. тонн проти 5,3 млн. тонн в 2015 р

У Великобританії також прогнозується невелике зниження обсягів врожаю, обумовлене скороченням посівної площі під ріпаком на 10% в рік на тлі низького попиту на олійну з боку переробників. Крім того, прогнозується зниження врожайності культури з огляду на ураження її шкідниками.

У той же час, в Німеччині врожай ріпаку може збільшитися на 0,6% – до 5,03 млн. тонн, оскільки недавні заморозки не завдали істотної шкоди культурі.

Очікується також, що зниження валового збору ріпаку в країнах ЄС збільшить їх залежність від імпорту продукції з України, Австралії та Канади. Однак недостатній урожай в Україні в ц.р. може привести до нестачі пропозиції культури на світовому ринку.
АПК-Інформ

22 Квітня 2016

У 2016/17 МР площа посіву соняшника в світі збільшиться

За прогнозами аналітиків Oil World (Німеччина), в 2016/17 МР очікується значне збільшення посівної площі під соняшником в світі – до 25,64 млн. га проти 24,61 млн. га у попередньому сезоні.
Основне розширення площі сівби олійної буде спостерігатися в Росії – до 6,9 (6,53) млн. га і Україні – до 5,75 (5,3) млн. га, що буде обумовлено скороченням посівів під озимими культурами. Крім того, відносно низькі витрати на виробництво соняшнику, а також стійкий попит переробників на продукцію також сприятимуть збільшенню площі сівби культури.
Фермери країн ЄС також розширять площу сівби олійної, проте це зростання буде обмежене за рахунок розширення посівів під озимими культурами. Так, значне зростання даного показника очікується в Угорщині за рахунок скорочення посівів під кукурудзою. Румунські фермери планують засіяти меншу площу, ніж в минулому році, в той час як у Франції та Болгарії площа сівби залишиться на рівні минулого року.
Крім того, в ц.р. особливу увагу сівби соняшнику приділить Аргентина завдяки лібералізації агропромислового комплексу і девальвації національної валюти, збільшивши площу під культурою на 0,25 млн. га – до 1,5 млн. га. При цьому деякі аналітики вважають, що зі скасуванням податків на експорт соняшнику і продуктів його переробки посівна площа під олійною в Аргентині може зрости до 1,6-1,8 млн. га.

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

22 Березня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 21 березня 2016

Назва Прогноз,

тис. га

Посіяно,

тис. га

% до

прогнозу

Всього ранні зернові та зернобові: 2600 671 26%
Ярий ячмінь 2000 521 26%
Горох 180 91 50%
Овес 220 24 11%
Яра пшениця 170 35 21%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

22 Березня 2016

Україна: Мінагрополітики оцінює стан 72% посівів озимих як добрий та задовільний

Українські Новини. Міністерство аграрної політики і продовольства оцінює стан 4,9 млн га, або 72% посівів озимих культур з тих, що дали сходи, як добрий і задовільний.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

Дані надані станом на 17 березня.

Повідомляється, що сходи озимих зернових отримано на площі 6,8 млн га (96% всіх посіяних площ), при цьому 4,9 млн га, або 72% посівів знаходяться в доброму та задовільному стані; 1,9 млн га, або 28% – у слабкому та зрідженому; на 4,5 тис. га сходи загинули.

Крім того, на засіяних 655,3 тис. га озимим ріпаком сходи отримано на площі 590,0 тис. га (90% від посіяних), з них в доброму та задовільному стані – 396,3 тис. га (67%), в слабкому і розрідженому – 168 тис. га (29%), а на 25,6 тис. га, або 4% площ посіви ріпаку загинули.

Як повідомляли Українські Новини, аграрії засіяли 7,1 млн га озимими зерновими під урожай 2016 року.

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

22 Березня 2016

ЄС: MARS озвучує прогноз врожайності сільгоспкультур в ЄС в 2016 році

У своєму першому звіті щодо врожайності сільгоспкультур в ЄС аналітики MARS озвучили даний показник для м’якої пшениці на рівні 59,6 ц / га, що на 4,8% нижче торішнього показника, для озимого ячменю – 58,2 ц / га (-4, 9%). При цьому врожайність зазначених культур перевищить середньорічний показник за останні 5 років на 2,3% і 4,4% відповідно.

Експерти повідомляють, що стан озимих зернових в цілому гарний на тлі сприятливих погодних умов і перспективи врожаю знаходяться на високому рівні.

Урожайність кукурудзи, в свою чергу, очікується на рівні 71,2 ц / га, що на 10,9% перевищить низький результат минулого року, коли на посіви зернової зробили негативний вплив погодні умови.

Також, на думку аналітиків MARS, для ріпаку розглянутий показник може скласти 33,1 ц / га (-1,4%)

 

АПК-Інформ

11 Березня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 9 березня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Посіяно,
тис. га
% до
прогнозу
Всього ранні зернові та зернобові: 2430 146 6%
Ярий ячмінь 1930 116 6%
Горох 180 25 14%
Овес 100 3 1%
Яра пшениця 200 2 1%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

11 Березня 2016

Україна: посіви соняшнику в 2016 році знову збільшяться

Посіви соняшнику в Україні у 2016 році можуть перевищити 6 млн. га, що буде черговим рекордним значенням для країни (в 2015 році – 5,2 млн. га). До такого висновку можна прийти, аналізуючи ринкову ситуацію, яка склалася в цьому сезоні, а також ситуацію із озимими.

Через посуху недосів озимих восени 2015 року склав близько 900 тис. га. Посіяно близько 8 млн. га (пшениця, жито, ячмінь, ріпак), тоді як в середньому за минулі три сезони загальна площа посівів вказаних озимих складала 8,9 млн. га. Крім того за офіційною інформацією на 7% посівів сходи не зійшли, це приблизно на 560 тис. га. Отже виходить, що близько 1,4-1,5 млн га. – це додаткові вільні площі, для засівання ярими культурами.

За минулі три сезони пересів відбувався в основному за рахунок найбільш рентабельних культур –  соняшника та сої. В поточному сезоні нічого кардинально не зміниться, за приблизними розрахунками  соняшник (за ним соя) залишиться самою рентабельною культурою.

Наміри сільгоспвиробників щодо збільшення посівів соняшника підтверджує і той факт, що за січень-лютий 2016 року в Україну було ввезено 11 тис. тон насіння соняшнику для посіву, що на 57% більш ніж в середньому за минулі три роки за відповідний період.

1 Березня 2016

Україна збільшить площу весняної сівби на 1,7 млн. га – Мінагропрод

Площа весняної сівби в Україні буде збільшена мінімум на 1,7 млн. га, що вимагає додаткового ресурсного забезпечення. Через несприятливі погодні умови восени аграрії не досіяли близько 0,9 млн. га озимих зернових і 237 тис. га ріпаку, крім того, на площі майже 600 тис. га не отримані сходи. Про це 1 березня заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ярослав Краснопольський, повідомила прес-служба Мінагропроду.

Станом на звітну дату в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях ранніми яровими засіяно 45 тис. га.

«У структурі посівних площ особливу увагу слід приділити посівам ярої пшениці, гречки та цукрових буряків. Вживати заходів щодо створення достатніх страхових запасів насіння ярих культур для забезпечення можливого пересіву озимих культур. Також ДПЗКУ з метою поліпшення фінансування проведення весняно-польових робіт прискорити укладання форвардних контрактів », – Я.Краснопольскій доручив.

 

АПК-Інформ

24 Лютого 2016

Україна і Росія домовилися про відновлення транзитних перевезень з 25 лютого

Україна прийняла пропозицію Міністерства транспорту Російської Федерації відновити транзитні вантажоперевезення з ночі на 25 лютого, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 24 лютого.

У свою чергу, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський додав, що Росія і Польща також домовилися про обмін квотами на перевезення вантажів. Якщо Україна не розблокує транзит, вона втратить транзитні вантажопотоки.

Крім того, Мінтранс Росії опублікував аналогічну заяву на своєму веб-сайті.

 

АПК-Інформ

21 Січня 2016

Світовий експорт ріпакової шроту в 2015/16 МР може знизитися до п’ятирічного мінімуму

Oil World. Світовий експорт ріпакової шроту знизиться в поточному сезоні до п’ятирічного мінімуму – 5,56 млн. тонн, що на 0,61 млн. тонн поступається торішньому показнику і на 1,14 млн. Тонн – рекордного рівня 2013/14 МР.
Наголошується, що причиною зниження обсягів торгівлі зазначеною продукцією у світі стане зменшення світового виробництва ріпакового шроту. При цьому велику частину продукції замінить соєвий шрот на тлі його високої пропозиції на світовому ринку.

Так, експерти очікують, що експорт продукції з Індії зменшиться в 2015/16 МР до 400 (996) тис. тонн, ЄС – до 335 (397) тис. тонн, України – до 155 (174) тис. тонн, тоді як з Канади збільшиться до 3,75 (3,62) млн. тонн, ОАЕ – до 375 (330) тис. тонн, Росії – до 240 (239) тис. тонн.

Аналітики прогнозують значне зменшення імпорту ріпакового шроту в поточному сезоні в Південну Корею, Таїланд, В’єтнам і Бангладеш. Зокрема, імпорт продукції в Південну Корею складе 410 (499) тис. тонн, Таїланд – 300 (357) тис. тонн, В’єтнам – 170 (244) тис. Тонн, Китай – 90 (142) тис. Тонн, США – 3 , 42 (3,5) млн. тонн

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

18 Грудня 2015

Запаси насіння соняшнику в Україні до початку грудня перевищили минулорічні на 12%

В Україні станом на 1 грудня ц.р. запаси насіння соняшнику становили 6,9 млн. тонн, що на 12% вище показника на аналогічну дату 2014. Про це 16 грудня повідомила Державна служба статистики України.

За даними Держстату, безпосередньо в аграрних підприємствах на звітну дату ц.р. зберігалося 4,2 млн. тонн насіння олійної (+ 17%), на підприємствах, що здійснюють їх переробку та зберігання, – 2,7 млн. тонн (+ 5%).

АПК-Інформ