Новини

Актуальні новини нашої компанії

21 Листопада 2018

В центральному офісі ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД» та на ВП ЗОЕЗ було проведено щорічний наглядовий аудит

Компанія ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», постійно розвивається та самовдосконалюється. Політика Компанії містить в собі та декларує місію ТОВ “ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД”, яка полягає в динамічному збільшенні об’ємів виробництва, забезпеченні максимального задоволення потреб покупців та збільшення ефективності діяльності за рахунок реалізації потреб безпечних та якісних харчових продуктів, та кормів, а також отримання прибутку, достатнього для вкладення у розвиток ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД».

У зв’язку з цим, на підприємстві у 2017 році була розроблена та впроваджена сертифікація системи менеджменту та безпеки харчових продуктів та кормів у відповідності з вимогами міжнародних стандартів ISO 22000:2005, GMP+B2 «Виробництво кормових інгредієнтів» та GMP+B3 «Торгівля, збір, зберігання та відвантаження».

Стандарт ISO 22000: 2005 об’єднує принципи аналізу небезпек по критичним контрольним точкам (НАССР) і практичні кроки, розроблені в Кодексі Комісії по продуктах харчування. Шляхом використання перевірочних вимог. Цей стандарт поєднує програми створення попередніх умов з планом НАССР. Аналіз небезпек є ключем до ефективної системи менеджменту безпеки харчових продуктів, оскільки його виконання допомагає систематизувати знання, необхідні для створення ефективної комбінації заходів контролю.

Сертифікація GMP + покриває весь цикл від первинного виробництва шроту соняшникового до поставки комбікормів на тваринницькі ферми (єдині принципи для всієї індустрії). Загальні вимоги ISO / НАССР адаптовані до конкретних процесів, властивим тільки сфері кормового виробництва.

Здійснено інтеграцію ряду контролюючих та коригуючих інструментів в одній схемі простежуваності виробництва кормових інгредієнтів і систем моніторингу. Результатом сертифікації стало отримання доступу Компанії до єдиної інформаційної бази даних учасників ринку, власників сертифікатів GMP +.

За період з 05.11.2018р по 09.11.2018р в центральному офісі ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД» та на ВП ЗОЕЗ було проведено щорічний наглядовий аудит, який здійснювався аудитором міжнародної компанії «SGS Ukraine». В результаті аудиту критичних невідповідностей виявлено не було. Аудитором були відмічені значні покращення в інфраструктурі на ВП ЗОЕЗ у порівнянні з минулим роком.

Позитивне проходження наглядового аудиту стало можливим завдяки керівництву ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», яке взяло на себе зобов’язання якісно виконувати законодавчі вимоги і вимоги внутрішньої документації системи менеджменту щодо якості, безпеки та законності харчової продукції та кормів, забезпечуючи виконання вимог споживачів до продукції, що випускається, постійно вдосконалюючи систему менеджменту якості і безпеки харчової продукції та кормів.

Крім цього, варто відзначити кожного співробітника ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД», задіяного у всьому ланцюжку виробництва, який усвідомлює, що несе відповідальність за якість і безпеку в своїй сфері діяльності і тому належним чином виконує всі вимоги з безпеки харчової продукції та кормів.

ТОВ «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД»– це одна велика та дружна команда, яка прагне зробити все від себе залежне для забезпечення повного задоволення споживачів і виконання своєї місії.

16 Листопада 2018

Участь у спеціалізованом форумі «AGROIT FORUM 2018»

Фінансовий директор Демидов О.А. разом з начальником відділу розробки ПЗ Якимовим О.В. взяли участь у спеціалізованом форумі «AGROIT FORUM 2018», що відбувся 29.10.2018 р. у м. Київ.


Під час форуму було зібрано інформацію щодо новітніх тенденцій в організації автоматизованого управлінського обліку в аграрному секторі, перейняли досвід провідних компаній (зокрема, «Кернел», «Миронівський Хлібопродукт» тощо), з автоматизації облікових процесів і аналізу економічної інформації, дізналися про типові похибки і недоліки під час автоматизації і впровадженні програмних продуктів.

26 Вересня 2018

Ювілейне 10-е відвантаження зернової продукції Качкарівським виробничо-структурним підрозділом

5 вересня 2018р. Качкарівським виробничо-структурним підрозділом було зроблено ювілейне 10-е відвантаження зернової продукції у поточному МГ 2018-2019гг. та 86-е за увесь той час, коли елеватор став працювати у складі групи компаній ОПТІМУС.
Чому нам захотілося поділитися саме цією подією і на цьому елеваторі?

Качкарівське ВСП – це водний елеватор, який знаходиться в одному з мальовничих місць України, а саме в Херсонській області, Бериславском районі, в селі Качкарівка над розливом Дніпра. Елеватор був заснований в 19-м столітті, відігравав важливу роль водного терміналу не лише як зернова база по відвантаженню зернових, але і як причал для водних судів. Пройшов шлях від “Пристані Качкарівка – елеватор місткістю 500 тисяч пудів” в 1913-15роках до сучасного зернового складу з місткістю зберігання зернових 19,3 тисяч тон.

Керує роботою цього ВСП ось вже два роки Подборська Ірина Олександрівна, під керівництвом якої колектив Качкарівського ВСП перевиконує плани по вантажообігу зернових.

Ірина Олександрівна охоче погодилася поділитися з нами деякими нюансами і специфікою роботи «водного» зернового елеватора:
“З самого початку розвитку людської цивілізації, торгівля здійснювалася водними шляхами. Особливо це актуально для нашої держави, адже Україна – ця водна держава. Розвиток транспортування зерна по воді – це великі перспективи для українського бізнесу зараз, оскільки таке транспортування не вимагає наявності доріг.

Відвантаження “на воду” має свої безперечні переваги. Водне перевезення дешевше чим авто або залізничне, оскільки по автоперевезенню існує обмеження по вазі продукції, що перевозиться, а по залізничних послугах головний монополіст країни ПАО “Укрзалізниця” постійно піднімає тариф на свої послуги. Також є економія за часом, оскільки завантаження зернових може здійснюватися відразу в зерновози, з подальшим транспортуванням в порти покупця товару.

Основною проблемою будь-якого «водного» елеватора є занесення дна піском, що створює проблеми для швартовки барж і зерновозів, тому існує необхідність проведення регулярних робіт по поглибленню дна біля пристані».
Побажаємо Ірині Олександрівні і всьому колективу Качкарівського ВСП подальших трудових звершень і натхнень!

18 Травня 2018

Успішно завершився черговий етап сумісного проекту з Дніпровським аграрним університетом

Розвиток персоналу є важливою умовою успішної діяльності організації, тому «ОПТІМУС АГРО» приділяє значну увагу професіоналізму кадрів. Починаючи з квітня 2017 року, працівники «ОПТІМУС АГРО» проходять курси підвищення кваліфікації у Дніпровському аграрно-економічному університеті.

Слухачами курсів були техніки-технологи та завідуючі лабораторій. 3 12  березня  2018 року розпочалися курси підвищення кваліфікації для:

 • провідних інженерів,
 • провідних енергетиків,
 • старших майстрів,
 • техніків-технологів,
 • завідувачів лабораторій,
 • провідних механіків.

Програма курсів передбачає набуття як теоретичних знань так і практичних навичок.

В процесі навчання учасники мали можливість ознайомитися з:

 • характеристикою елеватора як інженерно-технічної споруди та його інженерною інфраструктурою;
 • організацією охорони праці на елеваторах;
 • правилами та організацією і виконанням технологічного процесу на елеваторах і ХПП;
 • перспективами модернізації та удосконалення технологічних ліній, обладнання та інженерної інфраструктури елеватора;
 • особливостями роботи транспортних систем, завантаження та розвантаження металевих ємностей зерна силосного типу;
 • сушіння зерна методамиоцінки якості;
 • визначення фізико-хімічних показників, фізичними й теплофізичними властивостями зернової маси.

Для одержання найбільш широкої, нової інформації спеціально для нашої компанії  викладачі кафедри розробили мультимедійні презентації, в яких детально представили матеріали, що стосуються елеваторних підприємств. Та яке ж навчання без оцінювання? Не обійшлося й без підсумкової атестації і заліку! Всі учасники отримали свідоцтво державного зразку.

Спілкування науковець-виробник було корисне і викладачам, оскільки вони мали можливість стати учасниками диспутів, доторкнутися до практичного досвіду, до складних виробничих завдань і накласти своє наукове бачення на наше сьогодення.  Учасники курсів мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань, що розглядались та вирішити виробничі кейси.

1 Червня 2017

Компанія «Оптімус Агро» відзначила свій ювілей!

26 травня компанія відзначила своє двадцятиріччя! За роки успішної роботи «Оптімус Агро» пройшла шлях від невеликої вузькоспеціалізованої компанії до одного з найпотужніших виробників соняшникової олії в Україні.

Успіх в бізнесі залежав від безлічі факторів, але в основі – чуйне керівництво, професійна команда, щоденна наполеглива робота, надійні партнери і, безумовно, постійні і нові клієнти!

Сподіваємося, що наступні 20 років роботи компанії стануть ще більш успішними і продуктивними. Розвитку, процвітання і нових широт, компанія «Оптімус Агро»!

12 Квітня 2017

Група Оптімус в трійці найбільших переробників соняшника за вересень-лютий 2016/17 МР

Україна: ТОП 5 переробників соняшника за підсумками вересня /лютого 2016/17 МР, частки в загальному обсязі виробництва
Нерафінована соняшникова олія Рафінована соняшникова олія Шрот/макуха соняшника
КЕРНЕЛ 22,60% КЕРНЕЛ 20,20% КЕРНЕЛ 20,97%
ВІОІЛ 7,40% АПК БУНГЕ УКРАЇНА 15,85% ОПТІМУС АГРО 6,86%
ОПТІМУС АГРО 6,49% ДЕЛЬТА ВІЛМАР СНД 10,45% ВІОІЛ 6,62%
МХП 5,67% ОПТІМУС АГРО 8,66% МХП 6,02%
КРЕАТИВ 5,67% ЧП ВІКТОР І К 8,31% ЄВРОПЕЙСЬКА ТРАНСПОРТНА СТІВІДОРНА КОМПАНІЯ (БУНГЕ) 5,83%

27 Жовтня 2016

Запорізький ЖК залишається найбільшим виробником соняшникової олі

Запорізький олійножир комбінат зберігає лідируючу позицію по виробництву
сирої соняшникової олії серед українських підприємств. У 2015/16 МР частка
підприємства в загальному обсязі виробництва масла в країні склала 7%, що
відповідає показнику 2014/15 МР.

Обсяг масла, який був вироблений Запорізьким ОЖК в минулому сезоні,
склав 349,4 тис. тонн, перевищивши на 10% обсяг попереднього сезону.
Загальний обсяг виробництва сирої соняшникової олії в Україні в 2015/16 МР
за оцінкою аналітиків групи Оптімус склав 5,02 млн. тонн.

Україна: частки підприємств у виробництві сирої соняшникової олії у 2015/16 МР
Підприємство Частка, %
1 Запоріжський ОЖК 7%
2 Креатив 4%
3 Винницький ОЖК 4%
4 Дніпропетровьский ОЕЗ 4%
5 Каховський ОЕЗ 4%
6 Полтавський ОЕЗ-Кернел Групп 4%
7 Кіровоградолія 4%
8 Бандурський ОЕЗ 3%
9 Дельта Вілмар СНД 3%
10 Українська Черноморська Індустрія 3%
Інші 60%
Загалом 100%

31 Серпня 2016

Оптимус Агро орендує ПАТ “ЗОЕЗ”

Для поліпшення операційної діяльності з переробки насіння соняшнику , більш якісного контролю прийнятого сировини , виходів і якості готової продукції, з 01.09.2016 року група компаній Оптимус бере в оренду цілісно майновий комплекс ПАТ ” Запорізький маслоекстракційний завод”

16 Жовтня 2018

Названі найбільші виробники нерафінованої соняшникової олії за 2017/18 МР

Найбільшим виробником нерафінованої соняшникової олії за підсумками 2017/18 МР є компанія «Оптімусагротрейд» (Запорізький МЕЗ).

На частку «Оптімусагротрейд» довелося 7,2% виробництва соняшникової олії.

У ТОП-10 виробників нерафінованої соняшникової олії увійшли:

1. «Оптімусагротрейд» – 7,2%;
2. «Європейська Транспортна Стивідорна компанія» (Bunge) – 7,1%;
3. «Вінницький олійно-жировий комбінат» (ViOil) – 5,3%;
4. «Українська чорноморська індустрія» ( «Кернел») – 5,1%;
5. «Бандурський маслоекстракційний завод» ( «Кернел») – 5%;
6. «Придніпровський маслоекстракційний завод» ( «Кернел») – 4,8%;
7. Allseeds – 4,6%;
8. «АДМ» – 4,6%;
9. «Дніпропетровський маслоекстракційний завод» (Bunge) – 4,4%;
10. «Полтавський олійноекстракційний завод» ( «Кернел») – 4,3%.

Нагадаємо, що в серпні 2017/18 МР великі і середні підприємства України випустили мінімальний з початку маркетингового року обсяг соняшникової олії – 83,6 тис. т, що стало наслідком скорочення обсягів до кінця сезону запасів сировини.

3 Березня 2018

Названі найбільші виробники нерафінованної соняшникової олії в Україні за 2017 рік.

Найбільшим виробником нерафінованної соняшникової олії в 2017 році є «Європейська Транспортна Стивідорна компанія» (ЄТСК) – дочірня структура компанії Bunge з об’ємом виробництва 352,4 тис. т.

На долю “Європейської Транспортної Стивидорної Компанії” приходиться 6,7% виробництва соняшникової олії.

В ТОП-5 виробників нерафінірованної соняшникової олії входили:

“Європейская Транспортная Стивидорная компания” – 352,4 тис. т, 6,7% (доля на ринку);
“Оптимусагро трейд” – 333,5 тис. т, 6,4%;
“Винницкий масложирова комбинат” (ViOil) – 296,5 тис. т, 5,7%;
“Олсидз Блэк Сі” (Allseeds) – 264,5 тис. α, 5,1%;
“Бандурский маслоэкстракційний завод” (“Кернел”) – 258,4 тис. т, 5,0%.

14 Лютого 2018

Підсумки року: Україна зібрала 18,3 млн т масляних культур

Врожай технічних маслічних культур в Україні в 2017 році склав 18,3 млн. т з 8,9 млн. га при врожайності 20,6 ц / га.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, говориться в повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як відмічаеться, за звітний рік українські аграрії зібрали 12,2 млн. т соняшника з 6 млн. га при врожайності 20,1 ц / га. Так само збирають 3,9 млн. т сої з 2 млн га при врожайності 19,7 ц / га і 2,2 млн. т рапсу з 786 тис. га при врожайності 27,9 ц / га.

Лідерами по виробництву масляних культур стали Кіровоградська (1,36 млн. т), Дніпропетровська (1,31 млн. т), Харківська (1,21 млн. т), Вінницька (1,2 млн. т), Одеська (1,19 млн. т), Полтавська (1,07 млн. т) та Хмельницька (1,07 млн. т) області.

6 Лютого 2018

Україна з початку 2017/18 МР експортувала 23 млн. т зернових

Україна з початку 2017/18 МР станом на 24 січня 2018 р експортувала 23,07 млн. т зернових, що на 2,37 млн. т менше показника за аналогічний період минулого року.

Експорт пшениці за звітний період склав 11,99 млн. т, що на 462 тис. т менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Згідно з повідомленням, з початку 2017/18 МР Україна експортувала 3,93 млн. т ячменю (-482 тис. т) і 7,06 млн. т кукурудзи (-1,37 млн. т). Експорт жита склав 13,2 тис. т.

Нагадаємо, що за підсумками першої половини 2017/18 МР Індія знаходиться на 8 позиції в списку імпортерів української пшениці з обсягом імпорту 500 тис. т, що становить 20% від прогнозованого імпорту в цю країну за підсумками сезону.

30 Січня 2018

Україна відправила на експорт понад 2 млн. т ріпаку

Україна з початку 2017/18 МР експортувала майже 3,67 млн. т олійних культур.

Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, говориться в повідомленні відомства.

Як зазначається, на зовнішні ринки ріпаку було поставлено понад 2 млн. т, сої – понад 1,6 млн. т. Станом на аналогічну дату минулого року експорт олійних склав майже 2,48 млн. т (в тому числі ріпаку – 0,9 млн. т, сої – 1,5 млн. т).

За даними Держпродспоживслужби, експорт зернових за звітний період склав 22,8 млн. т зернових культур, зокрема, 11,7 млн. т пшениці (у тому числі продовольчої – 6,4 млн. т, фуражної – 5,3 млн. т), ячменю – 3,8 млн. т, кукурудзи – 6,7 млн. т.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 25,2 млн. т зернових, у тому числі майже 12,3 млн. т пшениці (у тому числі продовольчої – 7,3 млн. т і фуражної пшениці 5 млн. т), ячменю – понад 4,4 млн. т, кукурудзи – 8 млн. т).

19 Грудня 2017

Україна збільшила експорт олійних на 55%

Україна з початку 2017/18 МР експортувала 2,8 млн т олійних культур, що на 1 млн т (55%) більше, ніж на аналогічну дату 2016 (1,8 млн т).

Такі дані наводить Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Більшу частину обсягу експортованих олійних культур становить рапс – більше 1,8 млн т. У порівнянні з минулорічними показниками, зростання експорту цієї продукції перевищує 1 млн т (в минулому році на цю дату було експортовано майже 0,8 млн т ріпаку).

Також в структурі експорту – соя, якої в поточному маркетинговому році Україна поставила на ринки інших країн 0,93 млн т, що практично на торішньому рівні (2016 г. – 1 млн т).

За даними Госпродпотребслужби, по Станом на 30 листопада експорт зернових культур становить 17,76 млн т, зокрема, 10 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5,6 млн т, фуражної – 4,5 млн т), ячменю 3 , 6 млн т, кукурудзи – 3,5 млн т.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 18,8 млн т зернових, зокрема 10 млн т пшениці (у тому числі продовольчої – понад 5,5 млн т і фуражної пшениці 4,6 млн т), ячменю – 4 млн т, кукурудзи – 4,38 млн т).

7 Грудня 2017

В Україні намолочено 11,9 млн. тонн насіння соняшнику

За даними Мінагропроду, в Україні за станом на 30 листопада соняшник був прибраний на 5,924 млн. га (99%), з яких зібрано 11,896 млн. тонн при врожайності 20,1 ц / га.

Валовий збір сої склав 3,753 млн. тонн, врожайність – 19,3 ц / га, олійна обмолочено на 1,944 млн. га (98%).

Крім того, до звітної дати кукурудза на зерно обмолочена на площі 4,065 млн. га (90%), намолочено 21,801 млн. тонн при врожайності 53,6 ц / га.

Збирання цукрових буряків проведена на площі 314 тис. га (99%), накопано 14,473 млн. тонн при врожайності 460 ц / га.

Сівбу озимих зернових культур під урожай-2018 до 30 листопада була проведена на площі 6,912 млн. Га (96% до плану). Зокрема, площа сівби озимої пшениці і тритикале становила 5,943 млн. га (97%), ячменю – 822 тис. га (89%), жита – 147 тис. га (93%). Озимим ріпаком засіяно 864 тис. га (112%).

1 Грудня 2017

Зібрано майже 60 млн. тонн зерна

Станом на 29 листопада зібрано 59,9 млн. тонн зернових та зернобобових культур із 14,0 млн. га при врожайності 42,6 ц/га (96% від запланованих 14,6 млн. га).

У тому числі кукурудзи – 21,6 млн. тонн із 4,0 млн. га (90% від 4,5 млн.. га) при врожайності 53,6 ц/га.

Найвища врожайність зернових та зернобобових культур у господарствах Хмельницької (62,8 ц/га), Сумської (60,2 ц/га), Вінницької (58,7 ц/га), Тернопільської (56,4 ц/га), Чернігівської (55,7 ц/га), Чернівецької (53,7 ц/га), Івано-Франківської (50,0 ц/га)та Львівської (50,0 ц/га) областей.

Крім того зібрано:

– 11,9 млн. тонн соняшнику із 5,92 млн. га (99% від 5,96 млн. га) при врожайності 20,1 ц/га;

– 3,7 млн. тонн сої із 1,9 млн. га (98% від 2,0 млн. га) при врожайності 19,3 ц/га;

– 14,4 млн. тонн цукрових буряків із 314 тис. га (99%, від 318 тис. га) при урожайності 460 ц/га.

Майже завершено посів озимих культур на зерно під урожай 2018 року, який проведено на площі 6,9 млн га при прогнозі 7,2 млн. га (96%), у т.ч.:

– озимої пшениці та тритикале – 5,9 млн. га (97% від 6,1 млн. га);

– жита – 147 тис. га (93% від 158 тис. га);

– ячменю – 822 тис. га (89% від 924 тис. га).

Посів озимого ріпаку проведено на площі 864 тис. га або 112% до прогнозу (прогнозовано 769 тис. га).

10 Листопада 2017

Україна збільшила експорт олійних культур майже в 2 рази

Основними експортними товарними групами є соняшникова, сафлорова та бавовняна олія (26,25% від загального обсягу аграрного експорту).

Українські аграрії з початку 2017-2018 маркетингового року (МР, липень 2017 – червень 2018) експортували 1,6 мільйона тонн олійних культур, що майже в 1,9 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. “Станом на 11 жовтня в рамках поточного маркетингового року було експортовано понад 1,6 мільйона тонн олійних культур, в тому числі ріпаку – більш 1,46 мільйона тонн, сої – понад 0,15 мільйона тонн”, – йдеться в повідомленні.
У прес-службі відзначили, що за аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 0,9 мільйона, в тому числі ріпаку – майже 0,64 мільйона тонн, сої – понад 0,27 мільйона тонн.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними Госпродпотребслужби, станом на 27 вересня 2017 року українські аграрії експортували 1,32 мільйона тонн олійних культур. Україна за вісім місяців поточного року експортувала сільськогосподарської продукції на 11,5 мільярда доларів, що на 24,5% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Основними експортними товарними групами є соняшникова, сафлорова та бавовняне масла з часткою 26,25% від загального обсягу аграрного експорту, кукурудза (20,34%), пшениця і суміш пшениці (12,87%) та інші.

1 Листопада 2017

В Європі зросте попит на українську соняшникову олію

Україна в 2017/18 МР може наростити свою присутність на європейському ринку рослинних олій, що в першу чергу, буде обумовлено очікуваним зростанням попиту на соняшникову олію.

Такий прогноз озвучив аналітик Agritel International Олів’є Буйє.

За оцінками експерта, лідируючі позиції в промисловому секторі рослинних олій в ЄС в 2017/18 МР продовжить займати рапсове масло – 61%, за яким будуть слідувати пальмова (29%), соєва (7%) і соняшникова (3%). При цьому високий попит на рапсове масло буде забезпечений зростаючим виробництвом біопалива і етанолу в ЄС, в зв’язку з чим імпорт даного продукту переробки в країнах Євросоюзу також досить високий, і за підсумками 2016/17 МР Україна стала найбільшим постачальником рапсового масла в ЄС, забеспечив 43,7% загального обсягу імпорту.

«В свою чергу, найбільшу частку споживання рослинних олій в харчовому секторі в новому сезоні займе соняшникова олія – 37%, за яким послідує рапсове – 27%, пальмова – 25% і соєва – 11%», – додав Буйє.

При цьому він нагадав, що за підсумками 2016/17 МР обсяг імпорту української соняшникової олії в ЄС досяг 1,5 млн т, що дозволило країні стати безумовним лідером по відвантаженнях даної продукції з часткою 92,2% від загального закупленого обсягу.

«У новому сезоні, найімовірніше, цей показник ще може збільшитися у зв’язку зі змінами в структурі внутрішнього споживання олій в країнах Європи.», – резюмував доповідач.

26 Жовтня 2017

Названо найбільших переробників соняшнику за вересень-серпень 2016/2017 мр.

Лідируюче місце серед найбільших переробників соняшника за вересень-серпень зберігає компанія «Кернел», на частку якої припало близько 23% виробництва нерафінованої олії, а також 20% – рафінованої соняшникової олії.

У ТОП-5 виробників нерафінованої соняшникової олії увійшли:
1. «Кернел» – 23% (частка в загальному обсязі виробництва);
2. «Vioil» – 7%;
3. «Оптимус Агро» – 6%;
4. «Європейська транспортна Стивідорна компанія» – 6%;
5. «Миронівський хлібопродукт» – 6%.

При цьому найбільшими виробниками рафінованої соняшникової олії є «Кернел» (20%), «Bunge Україна» (17%) і «Дельта Вілмар СНД» (14%). А лідерами по виробництву соняшникової шроту / макухи є «Кернел» (22%), «Оптимус Агро» (7%) і «Європейська транспортна стивідорна компанія» (7%).

Згідно з повідомленням, за підсумком 2016/17 МР підприємства України переробили на 46,3% більше насіння соняшнику, ніж в попередньому маркетинговому році внаслідок рекордного врожаю соняшника в 2016р і активного попиту на соняшникову олію українського виробництва на світовому ринку.

Нагадаємо, що Україна в січні-липні 2017р виробила 3,18 млн т нерафінованої соняшникової олії, що на 36% перевищує показник за 2016р.

20 Жовтня 2017

Україна: хід збиральної компанії станом на 13 жовтня 2017

Станом на 13 жовтня, за оперативними даним з регіонів, українські аграрії зібрали 45,0 млн тонн зерна із 11,6 млн га (79% від прогнозних 14,6 млн га) при врожайності 38,9 ц/га.

У тому числі:
– гречки – 173 тис. тонн із 155 тис. га (85% від 182 тис. га) при врожайності 11,1 ц/га;
– проса – 77 тис. тонн із 53 тис. га (93% від 56 тис. га) при врожайності 14,7 ц/га;
– кукурудзи – 7,0 млн тонн із 1,6 млн га (36% від 4,5 млн га) при врожайності 43,5 ц/га.

Крім того, проводиться збирання:
– соняшнику – 9,8 млн тонн із 5,1 млн га (86% від 5,9 млн га) при врожайності 19,4 ц/га;
– сої – 2,4 млн тонн із 1,3 млн га (66% від 2,0 млн га) при врожайності 18,3 ц/га;
– цукрових буряків – 6,1 млн тонн із 142 тис. га (45% від 318 тис. га) при урожайності 432 ц/га.

Поряд із збиранням врожаю проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур та посів озимих. На даний час, підготовлено 7,7 млн га або 96% до прогнозованих площ (8,1 млн га).

Посів озимих культур на зерно, під урожай 2018 року, при прогнозі 7,2 млн га проведено на площі 5,8 млн га або 81%. У тому числі:
– озимої пшениці та тритикале – 5,2 млн га (84% від прогнозних 6,1 млн га);
– жита – 136 тис. га (84% від 161 тис. га);
– ячменю – 513 тис. га (55% від 926 тис. га).

Крім того, посів озимого ріпаку проведено на площі 822 тис. га або 106% до прогнозу у 777 тис. га.

19 Червня 2017

Названі кращі топ-менеджери АПК за 2016 рік

Кращими топ-менеджерами АПК за версією видання Delo.UA за підсумками 2016 року стали Калін Цуркан (колишній генеральний директор «Райз») і Лазос Лампракіс (генеральний директор «Луї Дрейфус Україна»).

У 10 кращих топ-менеджерів АПК увійшли:

1. Калін Цуркан ( «Райз»);

2. Лазос Лампракіс ( «Луї Дрейфус Україна»);

3. Олексій Вадатурський ( «НІБУЛОН»);

4. Ірина Іванова (голова Наглядової ради, генеральний директор «Агроскоп Інтернешнл»);

5. Володимир Балан (генеральний директор Glencore Grain);

6. Олександр Орлов (генеральний директор «Дельта Вілмар СНД»);

7. Володимир Осадчук (генеральний директор «Нобл Ресорсіз Україна»);

8. В’ячеслав Поліщук (директор НПП «Агрінол»);

9. Олена Буркатовська (директор компанії «Оптімус Агро»);

10. Олександр Костенко (генеральний директор холдінгу «Українські Аграрні Інвестиції»).

 

 

http://latifundist.com/novosti/35740-nazvany-luchshie-top-menedzhery-apk-za-2016-g

30 Березня 2017

ТОП-10 експертів соняшникової олії в 2016 році

Компанія-експортер млрд. грн.
1 Кернел-Трейд 19,24
2 АТ Каргілл 7,472
3 Сантрейд 6,361
4 Миронівський завод по виготовлення круп та комбикормів 4,951
5 Дельта Вилмар СНГ 2,804
6 Олсидз Блэк Сі 2,367
7 БАЗ 2,125
8 Ді Энд Ай Эволюшн 1,894
9 Оптімус Плюс 1,873
10 Агроінтер 1,523

За матеріалами сайту Latifundist.com

27 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 26 вересня 2016*

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Зернові: 10603 74% 41955 39,6
Кукурудза 642 15% 3174 49,4
Гречка 131 88% 166 12,6
Просо 94 91% 172 18,3
Соняшник 3161 53% 6758 21,4
Соя 824 45% 1739 21,1

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

21 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 20 вересня 2016*

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Зернові: 10392 72% 40812 39,3
Кукурудза 445 10% 2062 46,3
Гречка 125 83% 159 12,7
Просо 94 91% 172 18,3
Соняшник 2601 44% 5510 21,2
Соя 661 36% 1389 21

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

15 Вересня 2016

Рейтинг експортерів соняшникової олії в 2015/16 МР (підсумки октября-серпня)

Компанія “ПроАгро” проаналізувала інформацію щодо експортних поставок української соняшникової олії в сезоні 2015/16 (за підсумками жовтня-серпня). Дані по десяти найбільших експортерах нерафінованої соняшникової олії представлені в таблиці нижче.

* за матеріалами “ПроАгро”

9 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 9 вересня 2016

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність. ц/га
Зернові: 1000 70% 38800 39
Кукурудза 79 2% 316 39,9
Гречка 99 66% 128 12,9
Просо 81 79% 149 18,3
Соняшник 599 15% 1800 19,8
Соя 201 11% 413 19,8

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

7 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 7 вересня 2016

Назва Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність. ц/га
Зернові: 9900 69% 38600 39
Кукурудза 45 1% 184 40,8
Гречка 91 61% 117 12,8
Просо 76 73% 138 18,2
Соняшник 599 10% 1200 19,5
Соя 136 7% 276 20,4

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

6 Вересня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 6 вересня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолот,
тис. тон
Врожайність.

ц/га

Зернові: 14300 9900 69% 38500 39
Кукурудза 3700 37 1% 144 39
Гречка 149 85 57% 109 12,8
Просо 103 73 71% 133 18,3
Соняшник 5880 470 8% 909 19,3
Соя 1700 102 6% 205 20,2

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

5 Вересня 2016

В 2015/16 МР Україна б’є рекорди по виробництву та експорту соняшникової олії

Враховуючи офіційні дані за серпень, які вже надійшли, за весь 2015/16 МР (вересень-серпень) з України експортовано 4,5 млн. тон, що на 17% більше минулорічного показника, а також на 8% більше показника 2013/14 МР. Згідно з оцінкою аналітиків групи Оптимус, за результатами одинадцяти місяців 2015/16 МР (вересень-липень) виробництво соняшникової олії в Україні склало близько 4,8 млн. тон, що на 12% перевищує відповідний минулорічний показник і на 5% – показник 2013/14 МГ. Цьогорічне виробництво є абсолютним рекордом для країни. Майже 90%, а саме 4,24 млн. тон соняшникової олії за вересень-липень було експортовано, причому це також є рекордним показником. Офіційної інформації щодо виробництва соняшникової олії в серпні ще немає, але за прогнозом аналітиків групи Оптимус загальний об’єм виробництва соняшникової олії за весь 2015/16 МР (вересень-серпень) складе близько 5 млн. тон. Очікується також, що в сезоні 2016/17, який щойно розпочався, виробництво соняшникової олії перевищить показник 2015/16 МР, враховуючи введення нових потужностей та прогнози рекордного врожаю соняшника.

1 Серпня 2016

Україна: хід збиральної кампанії станом на 29 липня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Зібрано,
тис. га
% до
прогнозу
Намолочено,
тис. тон
Врожайність,

ц/га

Пшениця 6280 4900 78% 19900 40,8
Ячмінь 2900 2500 86% 8200 33,1
Жито 143 60 42% 153 25,7
Овес 207 31 15% 78 25,2
Горох 240 223 93% 705 31,7
Ріпак озимий 454 395 87% 1000 26,2

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

31 Травня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 30 травня 2016

Назва Прогноз,

тис. га

Посіяно,

тис. га

% до

прогнозу

Ярі зернові та зернобові культури(з кукурудзою): 7300 7200 98%

 

Ранні ярі зернові 2380 2400 101%
Гречка 129 129 100%
Просо 119 82 69%
Рис 11,7 12 102%
Сорго 84 61 73%
Соняшник 5230 5210 99,6%
Соя 2020 1800 89%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

6 Травня 2016

В ЄС в 2016 році очікується зниження врожаю ріпаку

За оцінками ряду європейських аналітиків, виробництво насіння ріпаку в країнах ЄС в ц.р. скоротиться до 21,2-21,4 млн. 22 тонн млн. тонн роком раніше, повідомило агентство Reuters.
Зокрема, в Польщі валовий збір олійної може скоротитися до 2,45-2,5 млн. тонн (-22% в рік) з огляду на ранні заморозки взимку і похолодання в кінці квітня, коли в ряді регіонів країни ріпак вже увійшов в стадію цвітіння.

У Франції очікується незначне скорочення врожаю олійної зважаючи на ураження посівів грибковим захворюванням і комахами. У зв’язку з цим аналітики ODA знизили прогноз виробництва ріпаку в країні з 5,4 до 5,2 млн. тонн проти 5,3 млн. тонн в 2015 р

У Великобританії також прогнозується невелике зниження обсягів врожаю, обумовлене скороченням посівної площі під ріпаком на 10% в рік на тлі низького попиту на олійну з боку переробників. Крім того, прогнозується зниження врожайності культури з огляду на ураження її шкідниками.

У той же час, в Німеччині врожай ріпаку може збільшитися на 0,6% – до 5,03 млн. тонн, оскільки недавні заморозки не завдали істотної шкоди культурі.

Очікується також, що зниження валового збору ріпаку в країнах ЄС збільшить їх залежність від імпорту продукції з України, Австралії та Канади. Однак недостатній урожай в Україні в ц.р. може привести до нестачі пропозиції культури на світовому ринку.
АПК-Інформ

22 Квітня 2016

У 2016/17 МР площа посіву соняшника в світі збільшиться

За прогнозами аналітиків Oil World (Німеччина), в 2016/17 МР очікується значне збільшення посівної площі під соняшником в світі – до 25,64 млн. га проти 24,61 млн. га у попередньому сезоні.
Основне розширення площі сівби олійної буде спостерігатися в Росії – до 6,9 (6,53) млн. га і Україні – до 5,75 (5,3) млн. га, що буде обумовлено скороченням посівів під озимими культурами. Крім того, відносно низькі витрати на виробництво соняшнику, а також стійкий попит переробників на продукцію також сприятимуть збільшенню площі сівби культури.
Фермери країн ЄС також розширять площу сівби олійної, проте це зростання буде обмежене за рахунок розширення посівів під озимими культурами. Так, значне зростання даного показника очікується в Угорщині за рахунок скорочення посівів під кукурудзою. Румунські фермери планують засіяти меншу площу, ніж в минулому році, в той час як у Франції та Болгарії площа сівби залишиться на рівні минулого року.
Крім того, в ц.р. особливу увагу сівби соняшнику приділить Аргентина завдяки лібералізації агропромислового комплексу і девальвації національної валюти, збільшивши площу під культурою на 0,25 млн. га – до 1,5 млн. га. При цьому деякі аналітики вважають, що зі скасуванням податків на експорт соняшнику і продуктів його переробки посівна площа під олійною в Аргентині може зрости до 1,6-1,8 млн. га.

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

22 Березня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 21 березня 2016

Назва Прогноз,

тис. га

Посіяно,

тис. га

% до

прогнозу

Всього ранні зернові та зернобові: 2600 671 26%
Ярий ячмінь 2000 521 26%
Горох 180 91 50%
Овес 220 24 11%
Яра пшениця 170 35 21%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

22 Березня 2016

Україна: Мінагрополітики оцінює стан 72% посівів озимих як добрий та задовільний

Українські Новини. Міністерство аграрної політики і продовольства оцінює стан 4,9 млн га, або 72% посівів озимих культур з тих, що дали сходи, як добрий і задовільний.

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

Дані надані станом на 17 березня.

Повідомляється, що сходи озимих зернових отримано на площі 6,8 млн га (96% всіх посіяних площ), при цьому 4,9 млн га, або 72% посівів знаходяться в доброму та задовільному стані; 1,9 млн га, або 28% – у слабкому та зрідженому; на 4,5 тис. га сходи загинули.

Крім того, на засіяних 655,3 тис. га озимим ріпаком сходи отримано на площі 590,0 тис. га (90% від посіяних), з них в доброму та задовільному стані – 396,3 тис. га (67%), в слабкому і розрідженому – 168 тис. га (29%), а на 25,6 тис. га, або 4% площ посіви ріпаку загинули.

Як повідомляли Українські Новини, аграрії засіяли 7,1 млн га озимими зерновими під урожай 2016 року.

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

22 Березня 2016

ЄС: MARS озвучує прогноз врожайності сільгоспкультур в ЄС в 2016 році

У своєму першому звіті щодо врожайності сільгоспкультур в ЄС аналітики MARS озвучили даний показник для м’якої пшениці на рівні 59,6 ц / га, що на 4,8% нижче торішнього показника, для озимого ячменю – 58,2 ц / га (-4, 9%). При цьому врожайність зазначених культур перевищить середньорічний показник за останні 5 років на 2,3% і 4,4% відповідно.

Експерти повідомляють, що стан озимих зернових в цілому гарний на тлі сприятливих погодних умов і перспективи врожаю знаходяться на високому рівні.

Урожайність кукурудзи, в свою чергу, очікується на рівні 71,2 ц / га, що на 10,9% перевищить низький результат минулого року, коли на посіви зернової зробили негативний вплив погодні умови.

Також, на думку аналітиків MARS, для ріпаку розглянутий показник може скласти 33,1 ц / га (-1,4%)

 

АПК-Інформ

11 Березня 2016

Україна: хід посівної кампанії станом на 9 березня 2016

Назва Прогноз,
тис. га
Посіяно,
тис. га
% до
прогнозу
Всього ранні зернові та зернобові: 2430 146 6%
Ярий ячмінь 1930 116 6%
Горох 180 25 14%
Овес 100 3 1%
Яра пшениця 200 2 1%

*- оперативна статистика Міністерства аграрної політики та продовольства України

11 Березня 2016

Україна: посіви соняшнику в 2016 році знову збільшяться

Посіви соняшнику в Україні у 2016 році можуть перевищити 6 млн. га, що буде черговим рекордним значенням для країни (в 2015 році – 5,2 млн. га). До такого висновку можна прийти, аналізуючи ринкову ситуацію, яка склалася в цьому сезоні, а також ситуацію із озимими.

Через посуху недосів озимих восени 2015 року склав близько 900 тис. га. Посіяно близько 8 млн. га (пшениця, жито, ячмінь, ріпак), тоді як в середньому за минулі три сезони загальна площа посівів вказаних озимих складала 8,9 млн. га. Крім того за офіційною інформацією на 7% посівів сходи не зійшли, це приблизно на 560 тис. га. Отже виходить, що близько 1,4-1,5 млн га. – це додаткові вільні площі, для засівання ярими культурами.

За минулі три сезони пересів відбувався в основному за рахунок найбільш рентабельних культур –  соняшника та сої. В поточному сезоні нічого кардинально не зміниться, за приблизними розрахунками  соняшник (за ним соя) залишиться самою рентабельною культурою.

Наміри сільгоспвиробників щодо збільшення посівів соняшника підтверджує і той факт, що за січень-лютий 2016 року в Україну було ввезено 11 тис. тон насіння соняшнику для посіву, що на 57% більш ніж в середньому за минулі три роки за відповідний період.

1 Березня 2016

Україна збільшить площу весняної сівби на 1,7 млн. га – Мінагропрод

Площа весняної сівби в Україні буде збільшена мінімум на 1,7 млн. га, що вимагає додаткового ресурсного забезпечення. Через несприятливі погодні умови восени аграрії не досіяли близько 0,9 млн. га озимих зернових і 237 тис. га ріпаку, крім того, на площі майже 600 тис. га не отримані сходи. Про це 1 березня заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ярослав Краснопольський, повідомила прес-служба Мінагропроду.

Станом на звітну дату в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях ранніми яровими засіяно 45 тис. га.

«У структурі посівних площ особливу увагу слід приділити посівам ярої пшениці, гречки та цукрових буряків. Вживати заходів щодо створення достатніх страхових запасів насіння ярих культур для забезпечення можливого пересіву озимих культур. Також ДПЗКУ з метою поліпшення фінансування проведення весняно-польових робіт прискорити укладання форвардних контрактів », – Я.Краснопольскій доручив.

 

АПК-Інформ

24 Лютого 2016

Україна і Росія домовилися про відновлення транзитних перевезень з 25 лютого

Україна прийняла пропозицію Міністерства транспорту Російської Федерації відновити транзитні вантажоперевезення з ночі на 25 лютого, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 24 лютого.

У свою чергу, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський додав, що Росія і Польща також домовилися про обмін квотами на перевезення вантажів. Якщо Україна не розблокує транзит, вона втратить транзитні вантажопотоки.

Крім того, Мінтранс Росії опублікував аналогічну заяву на своєму веб-сайті.

 

АПК-Інформ

21 Січня 2016

Світовий експорт ріпакової шроту в 2015/16 МР може знизитися до п’ятирічного мінімуму

Oil World. Світовий експорт ріпакової шроту знизиться в поточному сезоні до п’ятирічного мінімуму – 5,56 млн. тонн, що на 0,61 млн. тонн поступається торішньому показнику і на 1,14 млн. Тонн – рекордного рівня 2013/14 МР.
Наголошується, що причиною зниження обсягів торгівлі зазначеною продукцією у світі стане зменшення світового виробництва ріпакового шроту. При цьому велику частину продукції замінить соєвий шрот на тлі його високої пропозиції на світовому ринку.

Так, експерти очікують, що експорт продукції з Індії зменшиться в 2015/16 МР до 400 (996) тис. тонн, ЄС – до 335 (397) тис. тонн, України – до 155 (174) тис. тонн, тоді як з Канади збільшиться до 3,75 (3,62) млн. тонн, ОАЕ – до 375 (330) тис. тонн, Росії – до 240 (239) тис. тонн.

Аналітики прогнозують значне зменшення імпорту ріпакового шроту в поточному сезоні в Південну Корею, Таїланд, В’єтнам і Бангладеш. Зокрема, імпорт продукції в Південну Корею складе 410 (499) тис. тонн, Таїланд – 300 (357) тис. тонн, В’єтнам – 170 (244) тис. Тонн, Китай – 90 (142) тис. Тонн, США – 3 , 42 (3,5) млн. тонн

 

http://www.anyfoodanyfeed.com

18 Грудня 2015

Запаси насіння соняшнику в Україні до початку грудня перевищили минулорічні на 12%

В Україні станом на 1 грудня ц.р. запаси насіння соняшнику становили 6,9 млн. тонн, що на 12% вище показника на аналогічну дату 2014. Про це 16 грудня повідомила Державна служба статистики України.

За даними Держстату, безпосередньо в аграрних підприємствах на звітну дату ц.р. зберігалося 4,2 млн. тонн насіння олійної (+ 17%), на підприємствах, що здійснюють їх переробку та зберігання, – 2,7 млн. тонн (+ 5%).

АПК-Інформ