Невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку в довгостроковій перспективі має призвести до розвитку переробної індустрії – Ігор Базилєвич

30 Жовтня 2019

Скасування повернення ПДВ при експорті сої та ріпаку з України в довгостроковій перспективі має призвести до розвитку переробної індустрії цих культур, як це сталося з переробкою соняшнику після введення експортного мита. Про це в інтерв’ю АПК-Інформ сказав перший заступник головного директора компанії «ОптімусАгро Трейд» Ігор Базилєвич.

«З погляду сільгоспвиробника – це погано, з точки зору переробника і держави (збільшення доданої вартості при переробці, більше податків і робочих місць) – це добре», – вважає експерт.

На його думку, ідеальним було б створення сільгоспкооперативів на прикладі французького Сайпола (кооператив у Франції, частина Avril Group), щоб сільгоспвиробник не втратив свій прибуток, і додана вартість залишилася в державі.

Більше про бачення І. Базилєвича ситуації на олійному ринку як України, так і світу читайте в інтерв’ю «Світовий попит на рослинні олії повинен вирости в сезоні-2019/20 більше, ніж виробництво – Ігор Базилевич».